ARAZKHABAR.IR

توسعه گردشگری ارومیه با اجرای طرح دریاچه تا دریاچه


توسعه گردشگری ارومیه با اجرای طرح دریاچه تا دریاچه آراز خبر- عضو شورای اسلامی شهر ارومیه بر جذب سرمایه گذاران و توسعه زیرساختهای گردشگری این شهربه ویژه طرح از دریاچه تا دریاچه تاکید کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در چند سال اخیر شهرداری ارومیه کارنامه درخشانی در جذب سرمایه‌گذار نداشته است و موفق نبودن در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی یکی از عوامل پیشرفت نکردن شهر بوده است که باید شهردار و سازمان مربوطه پاسخگو باشند.

حسین پناهی در خصوص راهکارهای رونق گردشگری در شهر ارومیه اظهار کرد: اجرای طرح دریاچه تا دریاچه می‌تواند یک فرصت خوب برای رونق صنعت گردشگری شهر ارومیه باشد.

وی با اشاره به ضرورت انجام مطالعات استفاده از پتانسیل رودخانه «شهرچای» در خصوص توسعه گردشگری افزود: برای بسترسازی، حاشیه‌سازی و استفاده از ظرفیت رودخانه شهرچای در راستای توسعه توریسم و جذب گردشگر یا باید به دنبال سرمایه‌گذار باشیم یا باید در بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات لازم را برای اجرای این طرح اختصاص دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به لزوم توجه به راه‌اندازی خیابان غذا از جنبه تفریحی و اقتصادی برای شهروندان شهر ارومیه عنوان کرد: استفاده و توجه به ظرفیت حریم رودخانه شهرچای می‌تواند بهترین فضا برای اجرای این طرح باشد.

پناهی با انتقاد از نقص انجام عملیات نهضت آسفالت در کل شهر ارومیه بیان کرد: شهرداری باید به قید فوریت آمار دقیق از معابر تازه آسفالت شده و معابر خاکی و فاقد آسفالت و معیارهای اولویت‌بندی در انجام آسفالت در برخی مناطق را به شورا ارسال کند.

وی تصریح کرد: ما برای کل شهر ارومیه، یک آسفالت بدهکاریم و نمی‌توانیم صورت‌مسئله را با عملیات‌های لکه‌گیری پاک کنیم و با ترمیم جزئی مشکل آسفالت شهر حل نمی‌شود.

پناهی با اشاره به اینکه نگهداری و مراقبت از پروژه‌های اجرا شده توسط مدیریت شهری، به اندازه اجرای پروژه اهمیت دارد، گفت: متأسفانه ضعف نظارت و توجه نداشتن موجب از بین رفتن و بعضی مواقع تبدیل به مخروبه شدن اماکن و پروژه‌های احداثی شهرداری شده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های کلان‌شهرهای کشور، جذب سرمایه‌گذار در راستای درآمدهای پایدار برای توسعه شهر است، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر شهرداری ارومیه کارنامه درخشانی در جذب سرمایه‌گذار نداشته است و موفق نبودن در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی یکی از عوامل نبود پیشرفت در شهر بوده است که شهردار و سازمان مربوطه باید پاسخگو باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/25 05:03 ب.ظ | دفعات بازدید: 2830 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot