ARAZKHABAR.IR

توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین


توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۴۹۰ دستگاه کامیون در مجتمع های خدماتی رفاهی وحدت، مروارید و‌مسیر منتهی به مرز جهت خروج از کشور متوقف هستند.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری اظهار داشت: شیوع کرونا در کشور خیلی از موارد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر قرار داد که در این بین متاسفانه مرزهای کشور نیز مستثنی نبوده و از بین شش مرز رسمی آذربایجان غربی فقط در مرز تمرچین تردد وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹۰ دستگاه کامیون در مجتمع های خدماتی رفاهی وحدت، مروارید و‌مسیر منتهی به مرز جهت خروج از کشور متوقف هستند، ادامه داد: از کامیون های موجود ۳۱۲ دستگاه تخلیه در مرز و ۱۷۸ دستگاه کامیون های ترانزیتی و حمل یکسره را شامل می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و‌نقل جاده آذربایجان غربی در خصوص آمار ورودی و‌خروجی از مرز تمرچین اظهار کرد: روز گذشته ۳۰ دستگاه خروجی و ۳۰ دستگاه ورودی در مرز تمرچین داشتیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه محموله ترانزیت ها اغلب شامل خودرو و سوخت است، افزود: با هماهنگی های انجام شده با سایر استان ها اعزام ناوگان بین المللی و ترانزیتی بدون هماهنگی به آذربایجان غربی متوقف شده است تا با اعمال مدیریت بهینه در ترخیص این ناوگان تهدیدی از نظر بهداشتی متوجه رانندگان نباشد.

شکری یادآورشد: برای تردد کامیونهای کشورهای همسایه از مسیر مرزهای آذربایجان غربی مشکلی نیست بطور مثال کامیونهای ترکیه مانده در ایران یا کشورهای ثالث می‌توانند از طریق مرزهای ما به کشور خود برگردند.


برچسب ها: راهداری کامیون

تاریخ: 1399/01/07 02:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 3507 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot