ARAZKHABAR.IR

ثبت نام ۶۶۴ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی


ثبت نام ۶۶۴ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی آراز خبر-مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن روستایی در استان ۶۶۴ نفر بوده و ساماندهی متقاضیان همزمان با ثبت نام در حال انجام است.

سید محسن حمزه‌لو،ظهر روز شنبه در جلسه شورای تامین مسکن آذربایجان‌غربی که به ریاست استاندار آذربایجان‌غربی برگزار شد، افزود: این تعداد نفر ثبت نامی در ۱۵۱ روستا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام‌ متقاضیان مسکن روستایی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در این استان امکان‌پذیر شده است، اضافه کرد: متقاضیان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه به نشانی saman.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: بر اساس سهمیه اعلامی، تکلیف آذربایجان‌غربی از ساخت مسکن در روستاهای آذربایجان‌غربی احداث ۵۲ هزار واحد مسکونی است و اراضی مستعد واقع در حریم روستاها شناسایی شده است. 

حمزه‌لو با تاکید بر اینکه سیاست و اولویت دولت، تولید مستمر و انبوه مسکن تبیین شده است و این طرح در آذربایجان‌غربی نیز با جدیت دنبال می‌شود، گفت: اراضی واگذاری در روستاهای آذربایجان‌غربی به صورت رایگان و در قالب طرح‌های جوانی جمعیت و ۹۹ ساله به متقاضیان واجد شرایط روستایی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست در سطح استان ۱۵۱ روستا با پنج هزار قطعه و در شهرستان ارومیه ۱۵ روستا با ۴۴۳ قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده و برای متقاضیان واجد شرایط تخصیص انجام می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلمان، افزود: تعاونی‌های ۱۱ گانه شهر جدید گلمان فرصتی برای توسعه گلمان بوده و می‌توان از ظرفیت نهضت ملی مسکن برای رفع مسائل تعاونی‌های مسکن بهره لازم را برد.

حمزه‌لو گفت: در حال حاضر ۱۳ طرح مسکن در شهر جدید گلمان در حال اجراست که حدود ۵ هزار واحدها مسکونی در قالب این ۱۳ پروژه ساخته می‌شود.

وی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: ۱۶ بانک عامل در پرداخت تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی مشارکت دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/30 01:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 2799 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot