ARAZKHABAR.IR

ثبت‌نام ۷۶۶داوطلب نمایندگی مجلس در آذربایجان‌غربی


ثبت‌نام ۷۶۶داوطلب نمایندگی مجلس در آذربایجان‌غربی آراز خبر- رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: طی‌یک هفته، ۷۶۶داوطلب مربوط به حوزه‌های دهگانه انتخابیه استان با مراجعه به سامانه وزارت کشور ثبت نام خود را قطعی کردند.

 رضا ابراهیمی در این زمینه افزود: از این تعداد، ۶۸۵ نفر شامل ۸۹ درصد مرد و ۸۱ نفر شامل ۱۱ درصد کل ثبت نامی ها زن هستند.

وی درخصوص مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان طی پنج روز نخست مهلت ثبت نام قطعی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی اظهار کرد: از این تعداد، ۶۲۰ نفر کارشناسی ارشد، ۱۰۲ نفر دکترا، ۳۴ نفر کارشناسی و ۱۰ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

ابراهیمی اضافه کرد: همچنین رده سنی ثبت نام کنندگان در این دوره تاکنون ۲۴۲ نفر در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۸۰ نفر در رده ۴۰ تا ۵۰ سال، ۱۹۹ نفر در رده سنی ۵۰ تا ۶۰ سال و ۴۵ نفر در رده سنی ۶۰ تا ۷۵ سال هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: از کل ثبت نام شدگان، ۲۸۴ نفر معادل حدود ۳۷ درصد مربوط به ارومیه، ۸۷ نفر مربوط به حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۷۱ نفر در حوزه انتخابیه میاندوآب – چهاربرج و باروق، ۶۶ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ماکو- شوط - پلدشت و چالدران و ۶۰ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب ثبت نام خود را قطعی کرده‌اند.

وی افزود: همچنین ۵۴ نفر در سلماس، ۵۲ نفر در حوزه نقده - اشنویه، ۳۴ نفر در مهاباد، ۳۲ نفر در بوکان و ۲۴ نفر در حوزه انتخابیه سردشت – پیرانشهر و میرآباد ثبت نام کرده‌اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در دوره گذشته ۵۳۴ نفر در استان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که امسال ۲۳۲ نفر معادل ۴۳ درصد افزایش یافته است.

ابراهیمی گفت: ۴۰ نفر از داوطلبان این دوره، سابقه نمایندگی مجلس دارند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

پیش از این و در مرحله پیش‌ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، حدود ۴۹ هزار نفر در کشور و یک هزار و ۳۹۷ نفر در آذربایجان غربی ثبت نام کرده بودند.

آذربایجان غربی ۱۲ کرسی در مجلس دوازدهم خواهد داشت که شامل سه کرسی برای ارومیه، یک کرسی برای هر یک از شهرستان‌های سلماس، مهاباد و بوکان، یک کرسی برای سردشت و پیرانشهر، یک کرسی برای نقده و اشنویه، یک کرسی برای میاندوآب، باروق و چهار برج، یک کرسی برای تکاب و شاهین دژ، یک کرسی برای خوی و چایپاره و یک کرسی برای ماکو، شوط، پلدشت و چالدران است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/04 04:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 3093 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot