ARAZKHABAR.IR

جاذبه های آذربایجان غربی به بهترین نحو معرفی شود


جاذبه های آذربایجان غربی به بهترین نحو معرفی شود آراز خبر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به آمادگی استان برای استقبال از مسافران تابستانی گفت: تبلیغ جاذبه های تاریخی و توریستی استان در راستای میزبانی از مسافران تابستانی باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

آراز خبر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به آمادگی استان برای استقبال از مسافران تابستانی گفت: تبلیغ جاذبه های تاریخی و توریستی استان در راستای میزبانی از مسافران تابستانی باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

یاسر رهبردین دهم تیرماه در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای آذربایجان‌غربی افزود: این استان از جاذبه های تاریخی و تفریحی بی نظیری برخوردار است که باید برای معرفی این جاذبه‌ها از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شده و به نحو مطلوبی اطلاع رسانی شود.

وی اضافه کرد: از این طریق می توانیم داشته های تاریخی و تفریحی خود را به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: استان نباید با داشتن گنجینه های ارزشمند ضعیف نشان داده شود بلکه با اطلاع رسانی صحیح داشته های فاخر این استان نشان داده شده و گردشگران و مسافران را به‌سوی خود جلب کند.

رهبردین بر بهبود زیرساخت‌های لازم برای استقبال از مسافران و بهبود وضعیت آنها تاکید کرد و افزود: این موارد باید با جدیت دنبال شود.

۴۷۵هزار نفراز اماکن تاریخی و موزه‌های آذربایجان غربی بازدیدکردند

 مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: سه ماهه اول سال جاری ۴۷۵ هزار و ۳۵۲ نفر از اماکن تاریخی و موزه‌های بازدید کرده‌اند.

مرتضی صفری در این جلسه  اظهار کرد: در سه ماهه سال‌جاری ۴۷۵ هزار و ۳۵۲ نفر از اماکن تاریخی و موزه‌ها بازدید کرده‌اند

وی افزود: در سال جاری اسکان انجام شده در هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری ۲۹ درصد، مهمانپذیرها ۲۰ درصد، هتل آپارتمان ۵۹ درصد و اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی ۴۲ درصد رشد داشته است.

صفری افزود: همچنین مجموع اقامت در واحدهای وابسته به میراث فرهنگی و گردشگری، اقامت در اکو کمپ‌ها، تأسیسات وابسته به آموزش و پرورش و مهمانسراهای ادارات ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های گردشگری در سفرهای نوروزی مورد استقبال مهمانان نوروزی و حتی همشهریان قرار گرفت، گفت: این تجربه خوبی بود و بهتر است در تعطیلات تابستان نیز از اتوبوس‌های گردشگری برای بازدید مسافران از اماکن تاریخی استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ادامه داد: نظارت بر مجتمع‌های بین راهی با توجه به اینکه وضعیت بهداشتی قابل قبولی ندارند و در شأن مردم این استان نیست، مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: از امروز اکیپی تشکیل می‌شود و تا آخر تابستان به سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها نظارت مستمر خواهند داشت تا موارد بهداشتی رعایت شود

صفری اظهار کرد: در ایام سفرهای تابستانی درب اماکن تاریخی که دراختیار دستگاه‌های اجرایی است، باید برای بازدید مسافران باز باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/10 04:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 4677 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot