ARAZKHABAR.IR

جاذبه گردشگری مذهبی آذربایجان‌غربی با حضور زوار در تمرچین توسعه پیدا كرد


جاذبه گردشگری مذهبی آذربایجان‌غربی با حضور زوار در تمرچین توسعه پیدا كرد مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: جاذبه گردشگری مذهبی در استان با حضور و تردد زائران اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر توسعه یافته و موجب تقویت زیرساخت‌های گردشگری این منطقه شده است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،جلیل جباری در حاشیه بازدید از موکب اهل سنت در پیرانشهر  اظهار کرد: توسعه گردشگری مذهبی نیازمند زیرساخت‌های دیگری است و باید برای سال‌های آینده با تقویت این بخش، زمینه حضور بیشتر گردشگران در این منطقه فراهم شود.

وی اضافه کرد: یکی از راهکارهای مهم در این زمینه ایجاد اقامتگاه های دائمی و موقت، تجهیز اماکن گردشگری برای پذیرش و اسکان شمار بیشتری از زائران و دایر کردن کمپ های کوهستانی با توجه شرایط منطقه و جغرافیایی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: هم کنون موکب‌های زیادی در پیرانشهر راه اندازی شده که به پارکینگ و ۲۴ دهنه سیرویس بهداشتی و حمام سیار نیز تجهیز شده‌اند.

جباری ادامه داد: با توجه به اینکه به احتمال زیاد سال آینده نیز این مسیر برای زائران اربعین حسینی دایر خواهد بود، بخش زیادی از امکاناتی که برای استفاده زوار به پیرانشهر آورده شده همچنان در این شهر مستقر خواهد بود.

وی تاکید کرد: زائران قبل و بعد از زیارت  عتبات عالیات، از اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری پیرانشهر و سایر مناطق استان که در طول مسیر قرار دارد بازدید می‌کنند و همین امر باعث رونق گردشگری در استان می‌شودد.    

جباری یادآور شد: امسال نخستین تجربه اعزام زائران از مرز تمرچین پیرانشهر بود و احتمال وجود برخی نقایص و کاستی ها هست اما بدون شک در سال‌های آینده استان آماده تر و با امکانات بیشتری از زائران حسینی در این منطقه استقبال و پذیرایی خواهد کرد.

وی در خصوص دیار شدن مواکب اهل سنت در پیرانشهر نیز گفت: این مواکب در راستای استقبال از زائران راه اندازی شده و با توجه به مهارت و خوش ذوقی اهالی این منطقه با فرهنگ بومی مردم در آمیخته و در چادرهای محلی با غذا و نان محلی از زائران پذیرایی می‌کنند که ایده بسیار جالب و قابل تقدیری است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/28 07:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 2083 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot