ARAZKHABAR.IR

جام پرچم چند رشته‌ ای می شود


جام پرچم چند رشته‌ ای می شود رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: به دلیل فراهم بودن بسترهای لازم، در دوره‌های آتی سایر رشته‌های ورزشی به جام پرچم، افزوده می‌شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،محمدتقی امیری خراسانی در مراسم افتتاحیه مسابقات جام پرچم در ارومیه گفت: جام پرچم یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های کلان وزارت ورزش و جوانان با همکاری ۲ فدراسیون ورزش روستاییان و بازی‌های بومی و محلی و فدراسیون ورزش‌های همگانی است که اولین دوره آن در رشته مینی فوتبال آغاز شد و در دوره‌های آتی سایر رشته‌های ورزشی با ماهیت المپیکی، جهانی و آسیایی با داشتن زیرساخت‌ها در مناطق روستایی و عشایری افزوده می‌شود.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی اضافه کرد: برنامه ما برگزاری جام روستایی و عشایری با چهار رشته بود که در نخستین دوره در رشته مینی فوتبال به اجرا در آمد.

وی در خصوص بهره گیری و استفاده از ظرفیت ورزش روستا‌ها و عشایری اظهار کرد: وظیفه ما ایجاد شرایط و بستر مناسب برای ورود فدراسیون‌های تخصصی برای حضور در مسابقات روستاییان و عشایر است به طوری که در مسابقات المپیاد استعدادیابی با ابلاغیه وزارت ورزش، رشته‌های تنیس روی میز، دوومیدانی و شطرنج با ۱۰ درصد ورزشکاران روستایی و عشایری برگزار شد و امیدواریم در رشته‌های دیگر که علاقمندی زیادی در روستا‌ها و عشایر باشد، فدراسیون‌های تخصصی دیگر ورود کنند.

امیری خراسانی در زمینه استعداد‌های ورزشی در مناطق روستایی و عشایری کشور اظهار امیدواری کرد و افزود: امید است با تعامل فدراسیون فوتبال بتوانیم طرحی برای حضور تیم‌های روستایی در لیگ‌های دسته پایین‌تر نظیر دسته ۳ اجرایی شود.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی همچنین گفت: هیات استان آذربایجان‌غربی از هیات‌های فعال در کشور است و با هم مرزی با سه کشور دارای پتانسیل‌های بالا بوده و شاهد فعالیت‌های بسیار با کیفیت در این استان هستیم و می‌توان انتظار داشت این استان پایلوت بازی‌های بومی محلی در کشور باشد.

اولین دوره مسابقات مینی فوتبال روستاییان و عشایری جام پرچم روز گذشته با حضور ۹۰۰ تیم از سراسر استان آذربایجان‌غربی و در شهر ارومیه مرکز این استان به صورت رسمی آغاز شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/31 11:32 ق.ظ | دفعات بازدید: 2844 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot