ARAZKHABAR.IR

حج یکی از محورهای مهم وحدت و یکپارچگی مسلمانان است


حج یکی از محورهای مهم وحدت و یکپارچگی مسلمانان است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از حج به عنوان یکی از محورهای مهم وحدت و یکپارچگی مسلمانان نام برد.

آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از حج به عنوان یکی از محورهای مهم وحدت و یکپارچگی مسلمانان نام برد.

 حجت الاسلام سید مهدی قریشی صبح پنجشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان با اشاره به اینکه حج نماد تام و تمام معنویت و پیروی از دین است، اظهار کرد: موضوع اخلاق بدون دین توسط غربی‌ها یک افسانه و کلاهبرداری در دنیای امروز است.

وی با تبیین فرازهایی از پیام مهم رهبر معظم انقلاب در موضوع عظیم حج افزود: محتوای این پیام این بود که ۲ مسأله معنویت و وحدت از ارکان مهم حج ابراهیمی است.

حجت الاسلام قریشی اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که اخلاق بدون دین که در غرب مطرح شده، یک افسانه و کلاهبرداری بوده و قابل انجام نیست.

وی اظهار کرد: دشمنان می‌خواهند معنویت را در دنیای امروزی از بین ببرند ولی این کار شدنی نیست و در حج که نماد تام و تمام معنویت است، سالانه صدها هزار نفر حول محور معنویت و دین‌گرد هم جمع می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین حج یکی از محورهای مهم وحدت و یکپارچگی مسلمانان است که در دنیای امروز، این امر نیز اهمیت بسیار زیادی برای دنیای اسلام دارد.

حجت‌الاسلام قریشی در بخش دیگری با تبریک عید سعید قربان، اقامه نماز و قربانی کردن را از اعمال مستحب این روز برشمرد و گفت: قربانی کردن برای همه مسلمانان در این روز مستحب است و می‌توانیم با انجام این کار و تقسیم گوشت آن در بین نیازمندان، ثواب بسیاری نصیب خود کنیم.

نماز عید قربان امسال با حضور پرشور مردم نمازگزار همزمان با سراسر کشور در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه هم اقامه شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/08 08:20 ق.ظ | دفعات بازدید: 2851 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot