ARAZKHABAR.IR

حدود ۳۵ هزار اشتغال صنعتی در آذربایجان‌غربی ایجاد شد


حدود ۳۵ هزار اشتغال صنعتی در آذربایجان‌غربی ایجاد شد آراز خبر-مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه صنعت استان طی ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم گفت: در این مدت حدود ۳۵ هزار اشتغال صنعتی در استان ایجاد شده که این روند همچنان ادامه دارد.

عبدالحمید سرتیپی روز سه شنبه در جمع دانشجویان برخی از دانشگاه های آذربایجان غربی با بیان اینکه حتی یک عدد در حوزه اشتغال آمارسازی نشده است، افزود: همه این فرصت های شغلی ایجاد شده در استان قابل ردیابی است.

وی اضافه کرد: از این تعداد هفت هزار و ۱۰۰ نفر در نیمه نخست امسال، نزدیک به ۱۲ هزار نفر در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر در طول سال گذشته صاحب شغل در حوزه صنعت شده اند.

وی اظهار کرد: فقط در یک مورد با راه اندازی یک واحد صنعتی ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد که در حال حاضر نیز این واحد فعال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: در حدود ۲ سال اخیر، بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ جواز صنعتی در استان صادر شده که نزدیک به ۲۵۰ مورد از آنها بیش از ۶۰ درصدی پیشرفت دارند.

سرتیپی افزود: در ۲ سال اخیر ۱۷۱ کارخانه نیز در آذربایجان غربی پروانه بهره برداری گرفته و ۲۴۴ کارخانه نیز خط تولید خود را توسعه داده است.

وی اضافه کرد: البته ما تاکید داریم که این حجم نیز کفایت نمی کند و باید بیشتر از این ارقام باشد ولی اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه همه این موارد در جامعه امیدآفرین است، اظهار کرد: ما نباید به جامعه پمپاژ ناامیدی کنیم که این امر در برخی افراد به ویژه اصحاب رسانه وجود دارد و با وجود اقدامات صورت گرفته، همچنان در صدد ناامیدکردن مردم هستند.

در این جلسه، دانشجویان نیز دغدغه ها و سوالات خود را درخصوص توسعه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در میان گذاشتند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/25 08:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 3260 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot