ARAZKHABAR.IR

حذف قبض کاغذی گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال


حذف قبض کاغذی گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال مدیر دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان حذف قبض کاغذی را گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال عنوان کرد.

به گزارش آرازخبر، موسوی در دوره آموزشی توجیهی نحوه اطلاع رسانی پرداخت الکترونیکی قبوض اظهار داشت: حذف قبض کاغذی گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال برای گذار به مدل جدید کسب و کار در صنعت برق می باشد.

وی اضافه کرد: طرح ملی حذف قبض کاغذی طرحی ارزشمند برای جلوگیری از اتلاف منابع و حفظ محیط زیست می باشد که یکایک ما در خانواده صنعت برق باید همه تلاش خود را در جهت پیشبرد این طرح سازنده انجام دهیم.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان، شاهرخ پاشاوند در این دوره آموزشی با اشاره بر ۴ روش پرداخت قبوض کاغذی اظهار داشت: با حذف قبوض کاغذی مشترکین از طریق ۴ روش تلفن همراه متصل به اینترنت، تلفن همراه، بدون نیاز به تلفن همراه ودفاتر پیشخوان یا ICT روستایی می توانند قبوض برق خود را پرداخت کنند. 

وی در ادامه به تشریح هر یک از روش ها پرداخت و عنوان کرد: پیوند پیامک اولین راه پرداخت قبض در روش تلفن همراه متصل به اینترنت است که این پیوند مشترک را به درگاه بانکی ارجاع می دهد و از آنجا مشترک می تواند قبض خود را پرداخت کنند، استفاده از اپ گوشی های هوشمند راه دیگر پرداخت با تلفن همراه می باشد که برای این منظور اپ های مختلفی مانند اپ های صنعت برق، سرویس های پرداخت و اپ های بانک ها در نظر گرفته شده است که مشترکین با ثبت شناسه قبض خود در اپ از صدور قبض جدید مطلع و از همانجا می توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند.

پاشاوند ادامه داد: مراجعه به وبسایت www.saapa.ir و وب سایت شرکت توزیع و ورود به قسمت پرداخت صورتحساب یکی دیگر از راه هایی است که مشترکین می توانند با وارد کردن شناسه قبض، صورتحساب خود را بپردازند.

وی اضافه کرد: آندسته از مشترکینی که تلفن همراه هوشمند ندارند می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۵۲۱*۷۳۳* و #۱۵۲۱*۷۴۱* و دنبال کردن مراحل آن قبض خود را پرداخت کنند.   

معاون فروش و خدمات مشترکین در ادامه این دوره سایر روش های پرداخت قبوض جهت رفاه حال مشترکین را چنین تشریح کرد: افرادی که نمی توانند از خدمات پرداخت ذکر شده توسط تلفن های همراه هوشمند و ساده استفاده کنند می توانند ازدستگاه های ATM و POS برای پرداخت قبوض خود به این صورت که با مراجعه به ATM و انتخاب گزینه پرداخت قبوض قبض خود را پرداخت کنند و یا با استفاده از دستگاه POS و ثبت شناسه قبض بدهی علاوه بر دریافت بدهی نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با وجود همه روش های الکترونیکی پرداخت قبوض که مشترکین می توانند در کمترین زمان و بدون نیاز به مراجعه حضوری به پرداخت قبوض خود بپردازند باز هم شرکت توزیع نیروی برق با پیش بینی برخی از مشکلاتی که برای افراد کهنسال و فاقد سواد کامپیوتری تدابیری اندیشیده که این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با اعلام شناسه قبض خود به کارگزار دفتر پیشخوان جهت پرداخت قبض خود اقدام کنند. 

پاشاوند در پایان سخنان خود اظهار کرد: مشترکین ساکن روستاها نیز که از طریق اپلیکیشن ها نتوانسته اند نسبت به پرداخت قبض خود اقدام کنند می توانند با مراجعه به ICT روستایی شناسه قبض را به کارگزار روستایی اعلام و قبض خود را پرداخت کنند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/11 11:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 238 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot