ARAZKHABAR.IR

حمله شیمیایی عراق علیه مردم سردشت لکه سیاهی در تاریخ معاصر است


حمله شیمیایی عراق علیه مردم سردشت لکه سیاهی در تاریخ معاصر است آراز خبر - استاندار آذربایجان‌غربی گفت: حملات شیمیایی رژیم بعث عراق علیه مردم بی­ دفاع سردشت در جریان جنگ تحمیلی که با سکوت مشمئز کننده مجامع بین­ المللی همراه بود، لکه سیاهی در تاریخ معاصر است.

 محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در پیامی به مناست هفت تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت اظهار کرد: بدون شک بمباران شیمیایی سردشت یکی از تلخ ترین خاطرات به جا مانده در نزد ایرانیان از هشت سال جنگ تحمیلی و هشتم تیر ماه ۱۳۶۶ یادآور یکی از غمبارترین روزها در تاریخ دفاع مقدس است که تا ابد این لکه ننگ بر پیشانی عاملان و حامیان این جنایت باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: امروز در حالی یاد و خاطره هزاران قربانی بمباران شیمیایی سردشت را گرامی می‌داریم که با گذشت ۳۷ سال از این جنایت پیگیریهای حقوقی بین‌المللی دولت جمهوری اسلامی ایران برای استیفای حقوق تضییع شده مادی و معنوی شهدا و جانبازان شیمیایی ایران و محاکمه و مجازات آمران، عاملان، معاونان، مباشران و حامیان استفاده از سلاح شیمیایی علیه ایران از جمله در فاجعه سردشت، ادامه دارد.

در ادامه این پیام آمده است: با این وجود ملت ایران عاملان این جنایات و هم‌دستان آنها را نه فراموش خواهد کرد و نه خواهد بخشید. دولت مردمی شهید جمهور حضرت آیت الله رئیسی ، تمام تلاش خود را برای توسعه رفاه و زیرساخت های اساسی در این سرزمین نجیب و نیز رسیدگی به پرونده جانبازان شیمیایی و خانواده های آنان بکار گرفت و دستاوردهای رخ داده موید این امر است.

از خداوند منان برای شهدای عزیز شیمیایی علو درجات و برای جانبازان گرانقدر سلامتی و طول عمر مسالت دارم.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/07 04:44 ب.ظ | دفعات بازدید: 1871 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot