ARAZKHABAR.IR

حکم بدوی هفت متهم پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر مهاباد صادر شد


حکم بدوی هفت متهم پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر مهاباد صادر شد آراز خبر-  رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: حکم بدوی پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر مهاباد صادر و متهمان پرونده به حبس، جزای نقدی، شلاق تعزیری و بازگرداندن وجوه غیرحق محکوم شدند.

 ناصر عتباتی روز پنجشنبه در این خصوص اظهار کرد: با گزارش مراجع امنیتی مهاباد مبنی بر فعالیت و همکاری غیرقانونی ۲ نفر از اعضای شورای شهر مهاباد با ۲ نفر از سردفتران اسناد رسمی و برخی کارمندان شهرداری در ارتکاب جرایمی نظیر اخذ و پرداخت رشوه، اعمال نفوذ برخلاف قانون، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل اسناد رسمی و جرایمی از این قبیل، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی این شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با محرز شدن بزه ارتکابی توسط این افراد با دستور قضایی متهمان دستگیر و پس از انجام تحقیقات مقدماتی در شعبه بازپرسی و با استناد به گزارش مراجع امنیتی مهاباد، نحوه و صورتجلسه دستگیری متهمان، کشف آلات جرم، کشف اسناد مجعول، اقرار متهمان و سایر دلایل و قرائن موجود در پرونده، کیفرخواست صادر شد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: شعبه کیفری ۲ مهاباد با احراز بزه انتسابی به متهمان آنها را بر اساس نوع و میزان جرایم ارتکابی به مجازات حبس، جزای نقدی، شلاق تعزیری و استرداد وجوه غیر حق محکوم نمود.

عتباتی بر برخورد قاطع و بدون مماشات دادگستری استان با جریان های فساد تاکید کرد و از مراجع نظارتی ادارات ، نهادها و ارگان‌ها خواست تا نظارت های خود را جدی تر کنند و اجازه بروز فساد را ندهند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/26 10:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 2288 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot