عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس گفت: خدمات داوطلبانه نیروهای هلال احمر در پوشش امدادی و راهنمایی مسافرین نوروزی بسیار باارزش است.

به گزارش آرازخبر از سلماس، شهروز برزگر کلشانی در بازدید از پست امدادی و راهنمایی مسافرین نوروزی جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس با تقدیر از تلاش های شبانه روزی اعضای جمعیت هلال احمر در عرصه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی گفت: خدمات داوطلبانه مجموعه اعضا هلال احمر بسیار باارزش است و این نهاد خدمت رسان به عنوان یک مجموعه اثرگذار در فراهم سازی رفاه عمومی برای مسافرین نوروزی محسوب می شود.

برزگر با تأکید بر لزوم جذب و سازماندهی هرچه بیشتر جوانان بااستعداد این شهرستان در فعالیت جمعیت هلال احمر اظهارکرد: استعدادیابی و بکارگیری پتانسیل و نیروی جوانان در راستای پیشبرد اهداف هلال احمر و ترویج فرهنگ خدمت داوطلبانه و نوع دوستانه در بین جوانان یکی از مهمترین وظایف مسئولان این مجموعه به شمار می آید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تصادفات جاده ای اثرات سوء اقتصادی و اجتماعی بسیاری بر خانواده‌ها و جامعه دارد، تصریح کرد: جوانان هلال احمر با رفتار منعطف و مهربانانه می‌توانند به عنوان تنها نهاد مردمی در کنار پلیس به ارائه خدمات پیشگیرانه فرهنگی در مقابل تصادفات بپردازند و چون این خدمت از سوی جوانانی از جنس خود مردم است، قطعا اثرات مثبتی را به مردم انتقال داده و احساس امنیت و آرامش بیشتری را در آنان ایجاد می کند.

وی در پایان با امضای میثاق نامه طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی و عضویت در کمپین نه به تصادفات جاده ای ابراز امیدواری کرد مردم با پیوستن به این کمپین سلامی دوباره به زندگی بدهند و در نوروز ۹۷ سفرهای خود را با ایمنی و سلامت به اتمام برسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *