ARAZKHABAR.IR

خریداری بیش از ۴۹۲ هزار تُن گندم در آذربایجان غربی


خریداری بیش از ۴۹۲ هزار تُن گندم در آذربایجان غربی آراز خبر-  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۹۲ هزار تُن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است، گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده نیز به کشاورزان پرداخت شده ولی ۶۵ هزار میلیارد ریال دیگر باقی است.

آراز خبر-  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۹۲ هزار تُن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است، گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده نیز به کشاورزان پرداخت شده ولی ۶۵ هزار میلیارد ریال دیگر باقی است.

خسرو شهبازی  اظهار کرد: دولت در تلاش است تا پول گندم خریداری شده از کشاورزان را در اسرع وقت پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه طبق پیش بینی‌ها ۱۰۰ هزار تُن دیگر گندم می‌توان از کشاورزان استان خریداری کرد، ادامه داد: پیگیر پرداخت سریع مطالبات کشاورزان استان هستیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال ۳۹۴ هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت گندم قرار دارد، افزود: ۱۰۴ هزار هکتار از مزار استان به صورت آبی و بقیه به صورت دیم کشت شده است.

شهبازی اضافه کرد: ارقام گندم کشت شده در گندمزارهای آذربایجان غربی شامل ارقام پیشگام، میهن، حیدری، حیران و زرینه و ارقام دیم شامل واران، صدرا، باران، هما، هشترود و آذر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی یادآور شد: مبارزه با علف‌های هرز، طرح جهش تولید در گندم زارها و مبارزه با آفات و امراض از جمله اقداماتی است که در مسیر دستیابی به افزایش تولید و در ادامه آن امنیت غذایی انجام شده‌ است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/15 08:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 2564 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot