معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: زمین موقوفه سلماس به ارزش ۲۰ میلیارد ریال پس از ۱۶ سال از دست متصرفان خلع‌ید شد .

به گزارش آرازخبر، رضا فروزش با اشاره به اجرای حکم موقوفه “مسجد یری” سلماس اظهار داشت: این زمین موقوفه در سال ۷۶ توسط افراد سودجو تصرف و به قطعات مسکونی تفکیک و واگذار شده بود.

وی اضافه کرد: در این راستا با طرح دعوی اثبات وقفیت و به تبع آن خلع ید پس از ۱۶ سال زمان دادرسی و نقض احکام صادره توسط دیوان در چهار مرحله، سرانجام حکم له موقوفه در دیوان عالی کشور تنفیذ شد.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی اعلام کرد: سپس از اعیانی احداثی در ملک موقوفه در مورخ ۱۸ آذر ۹۷ با حضور نماینده دادگستری قلع و قمع شد.

فروزش با اشاره به ارزش ریالی موقوفه مذکور، ادامه داد: مساحت آن نیز در حدود یک و نیم هکتار و میزان ارزش ریالی آن بیش از دو میلیارد تومان یا ۲۰ میلیارد ریال بوده است.

وی در پایان با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف حفظ و نگهداری، بهره وری موقوفه ها وعمل به نیت های واقفان مدنظر قرار دارد، افزود: اگر موقوفه ای در مقابل چشم مردم در تصرف یک فرد سودجو باشد موجب سلب اعتماد مردم به وقف و متولیان آن می شود از اینرو در حفظ ونگهداری از موقوفه ها تلاش زیادی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *