ARAZKHABAR.IR

در شرکت های هرمی فضای مجازی سرمایه گذاری نکنید


در شرکت های هرمی فضای مجازی سرمایه گذاری نکنید فرمانده انتظامی آذربایجان غربی به مردم در مورد سرمایه گذاری در شبکه های فضای مجازی مشابه شرکت پونزی هشدار داد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،برمانده انتظامی آذربایجان غربی نسبت به سرمایه گذاری مردم در برخی از نرم افزارها در فضای مجازی بوِیژه در شهرستان خوی هشدار داد.

سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان ددر خوی گفت: امروز یکی از مهمترین نگرانی حوزه انتظامی و پلیس استان سرمایه گذاری برخی از مردم در نرم افزارهای فعال در شبکه های مجازی است که متاسفانه پایگاه داده های آنها در خارج کشوربوده و سود دهی آنها نیز شبیه شرکت های هرمی است.


وی افزود: در این روش کلاهبرداری متهم یا متهمین در پشت نقاب فضای مجازی پنهان شده اند که این موضوع زنگ خطر را بویژه در شهرستان خوی به صدا در آورده است.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: افرادی که مردم را برای استفاده از این نرم افزارها و سرمایه گذاری در آنها ترغیب می کنند، متهم ردیف اول این کلاهبرداری محسوب می شوند که در صورت تشکیل پرونده قضایی باید پاسخگو باشند.


وی تاکید کرد: برای ورود به این موضوع و برخورد با این شیوه کلاهبرداری با همکاری مقامات قضایی برنامه ریزی می شود، اما برای حصول نتیجه مطمناً همکاری مردم نیاز است.


وی همچنین از کاهش وقوع جرایم خشن در استان گفت: امسال منهای سرقت های خرد که افزایش داشته، وقوع جرایم خشن در استان از ابتدای امسال 40 درصد کاهش داشته است.

سردار جهانبخش همچنین از افزایش دو برابری کشفیات کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه پارسال هم خبر داد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/03 04:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 3062 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot