ARAZKHABAR.IR

دغدغه آموزش و پرورش استان بازگشت دانش آموزان مناطق زلزله زده به چرخه آموزش است


دغدغه آموزش و پرورش استان بازگشت دانش آموزان مناطق زلزله زده به چرخه آموزش است مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: دغدغه مسئولان آموزش و پرورش استان ایجاد فضای آموزشی مناسب و بازگشت دانش آموزان مناطق زلزله زده به چرخه آموزش می باشد.
به گزارش آرازخبر، ابراهیم محمدی، در جریان بازدید از مدارس مناطق زلزله زده بخش قطور شهرستان خوی در روستای راویان، هسته جوک، مخین و قطور، اظهار داشت: بلافاصله بعد از زلزله مسئولان آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس استان در منطقه زلزله زده قطور حضور یافتند و نسبت به بررسی میزان خسارت وارد شده به فضاهای آموزشی این منطقه برآوردهای اولیه صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: به علت تعطیل بودن مدارس هیچ دانش آموزی در مدارس حضور نداشته و خوشبختانه در این زمینه نیز خسارت جانی نیز گزارش نشده‌ است.

محمدی ادامه داد: با توجه به ادامه پس لرزه ها، متاسفانه بخش عمده مدارس روستای های راویان و هسته جوک تخریب شده است و مدارس روستاهای مخین و قطور دچار آسیب جزئی شده و قابل تعمیر و مقاوم سازی می باشند.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: با جذب اعتبارات لازم و توجه ویژه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، امکان بازسازی و تعمیر مدارس آسیب دیده هرچه سریع تر فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آموزش و پرورش استان در راستای ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان این منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

گفتنی است شهرستان خوی در شمال آذربایجان‌غربی و در ۱۲۰کیلومتری ارومیه قرار دارد، این شهرستان ۶۳هزار نفر دانش آموز در ۳۰۰مدرسه دارد و دارای بخش‌های قطور، زرآباد، فیرورق، ایو اوغلی و بخش مرکزی است.

زلزله منطقه قطور خوی با قدرت ۵.۷ریشتر در امواج درونی زمین یکشنبه 4 اسفند رخ داد و پس لرزه های آن ادامه دارد.


برچسب ها: آموزش و پرورش

تاریخ: 1398/12/07 10:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 4354 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot