ARAZKHABAR.IR

دغدغه تولید کنندگان آذربایجان‌غربی باید رفع شود


دغدغه تولید کنندگان آذربایجان‌غربی باید رفع شود آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر رفع دغدغه تولیدکنندگان استان، اظهار کرد: نهادهای مسئول و خدمات رسان باید کاری کنند که تولیدکنندگان فقط دغدغه تولید، توسعه و بازاریابی داشته باشند و دیگر به فکر زیرساخت ها و نیازهای شهرک صنعتی نباشند.

محمدصادق معتمدیان، روز دوشنبه در برنامه یکشنبه‌های حمایت از تولید و در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب و به تبع آن، دولت سیزدهم همواره بر موضوع پشتیبانی از بخش تولید تاکید داشته‌اند و بر همین اساس وظیفه ما تلاش برای حل مشکلات این بخش است، گفت: حمایت عملی از فعالان این بخش وظیفه همه ادارات و نهادها در استان است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در این شهرک پیش روی تولیدکنندگان وجود دارد، تلاش بیشتر برای رفع آن‌ها باید در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بررسی کامل مشکلات مطرح شده از سوی تولیدکنندگان شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه در این جلسه اضافه کرد: همه مصوبات باید در راستای رفع این مشکلات توسط مدیران بخش های مرتبط عملیاتی شود.

وی با انتقاد از وضعیت شهرکهای صنعتی استان، ادامه داد: وضعیت شهرک‌های صنعتی استان راضی کننده نیست و باید شهرک به شهرک، نیازمندی‌ها احصا و رفع شوند.

معتمدیان با بیان اینکه موقعیت آذربایجان غربی در توسعه تجارت بین‌المللی بسیار ویژه و قابل توجه است، اظهار کرد: با توجه به این ظرفیت، می‌توان تولیدات استان را با استفاده از مسیرهای بین‌المللی موجود، صادر کرد که البته در این خصوص بازاریابی مناسب مورد نیاز است.

وی رفع مشکل در حوزه تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی استان را نیز یاد آور شد و گفت: در راستای تامین مواد اولیه نیز باید گمرک استان زمینه ایجاد مسیر سبز برای نیازهای مواد اولیه کارخانه های فعال در استان فراهم شود.

وی با اشاره به امضای ۱۰ سند همکاری بین ایران و ترکیه در سفر اخیر رییس جمهور به این کشور افزود: اکثر مفاد این سند مربوط به آذربایجان غربی بود که می‌توان با به سرانجام رساندن آن‌ها زمینه ارتقای شاخص‌های استان و استفاده بهتر از ظرفیت‌ها را فراهم کرد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین بر حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه‌های دولتی باید به صورت عملی این امر را در دستور کار داشته باشند که البته گام‌های خوبی در این خصوص در استان برداشته شده که یکی از جلوه‌های آن، کاهش فشار بر بخش تولید با وجود افزایش درآمدهای مالیاتی و تکیه بر جلوگیری از فرار مالیاتی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/08 03:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 2816 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot