ARAZKHABAR.IR

دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند


دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند، گفت:‌ یک تصمیم اشتباه اقتصادی این روزها می‌تواند فاجعه بیافریند.

 نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند، گفت:‌ یک تصمیم اشتباه اقتصادی این روزها می‌تواند فاجعه بیافریند.

 به گزارش آراز آذربایجان،  وحید جلال زاده در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی مجلس گفت: جمهوری اسلامی محصول مبارک انقلاب اسلامی است که رفته رفته با آن فاصله می‌گیرد. آرمان‌ها کم‌فروغ می‌شود و اهداف به محاق می‌رود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم به راستی می‌پرسند چرا انقلاب کردیم. در چله دوم انقلاب جوانان مطالبه گر سؤال دارند، ابهام دارند.

وی افزود: ناکارآمدی دولت باعث شده زبان دشمن درازتر شود و به بی‌کفایتی برخی‌ها در داخل امید ببندد.

جلال‌زاده خاطرنشان کرد: باید از مردمی که در دوم اسفند پای صندوق‌های رأی آمدند تا فرصتی به من و تو بدهند، برای خدمت‌گذاری، برای جبران، برای کار کارستان؛ تشکر کرد. باید دست رأی‌دهندگان را بوسید و من می‌بوسم دست آن روستایی ارومیه‌ای که در برف سنگین زمستانی پای صندوق رأی آمد تا با من و تو اتمام حجت کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم در همه این 42 سال از مسؤولان جلوتر بودند. امام خمینی(ره) چه خوش گفت که این مردم از مردم عصر رسول الله(ص) جلوترند.

وی ادامه داد: اما این ملت نیازهایی دارند که باید برآورده شود. رفاه اجتماعی،‌ اشتغال جوانان، بهداشت و درمان، آموزش و آرامش، مسؤولان در برآورده کردن این نیازهای اولیه چقدر موفق بوده‌اند. سؤال جدی است، حرف بس است. مردم از بس که از امثال بنده حرف شنیده‌اند خسته شده‌اند.

جلال‌زاده با اشاره به افزایش قیمت کود خاطرنشان کرد: با افزایش سرسام‌آور قیمت کود، سم و بذر در سال آینده با مشکل امنیت غذایی مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من از ماه‌ها قبل به جد به عصر بی‌دولتی در ایران باور دارم. در جواب آنانی که می‌گویند دشمن در پی دولت بی‌سر است می‌گویم کدام دولت و کدام سر؟

وی افزود: دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی رد کند. یک تصمیم اشتباه اقتصادی در این روزها می‌تواند فاجعه بیافریند.

جلال‌زاده با اشاره به اقدام اخیر توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) در فرانسه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه نترسد و شجاعانه در مقابل اظهارات رئیس جمهور فرانسه موضع بگیرد. یادمان نرود امام در مورد سلمان رشدی چه کرد و مقام معظم رهبری در واقعه رفتن سفرای اروپایی از تهران چه کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبارزه با ظلم و تعدی و فساد که به ریشه انقلاب و کشور ضربه زده باید در اولویت کاری دولت و البته مجلس و دستگاه قضا قرار گیرد. سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم مظهر اقتدار نظام است، باید آن را پاس داشت و از آن مراقبت کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظیفه مهم و خطیر نمایندگان انقلابی در مجلس قوی بازگشت به خویشتن انقلاب است. رجعت به آرمان‌های اصلی و اهداف بلند امام راحل استقلال، آزادی و عدالت است.  مجلس می‌تواند به اهداف انقلاب دست یابد به شرط انکه از خود بگذریم.

جلال_زاده خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی چرا به مجلس نمی‌آیید و در پیشگاه مردم و نمایندگان ملت پاسخگوی اعمال خودتان نیستید؟ چرا از مردم و مجلس فراری هستید؟ستاد کرونایی که خود رئیس آن هستید مصوبه می­گذراند و صلاح شمارا در نیامدن به مجلس می­داند!  مردم با این داستان چه شوخی‌ها که نکردند.

وی تاکید کرد: صدای مجلس صدای مردم است و صدای مردم صدای خدا است.از خدا و خلقش دوری نکنید .

وی در ادامه به مشکلات استان آذربایجان غربی اشاره و تصریح کرد: چرا استانی که امکانات و ظرفیت‌های فراوان دارد، با دو کشور مرز مشترک و پایانه صد ساله دارد، درگیر مشکلات و مصائب گوناگون است. آذربایجان غربی با تقدیم ۱۶۹ شهید قبل از شروع جنگ تحمیلی و بیش از ۴۰۰ شهید بعد از پایان دفاع مقدس نشان می‌دهد که باب شهادت در ارومیه همچنان باز است. چرا در زمان مشکلات و بحران‌ها مردم پای کار هستند اما در زمان سرمایه گذاری خبری از دولت نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس با بیان اینکه  سهم مجاهدت مردم انقلابی و نجیب ارومیه در تولید ناخالص ملی کجاست؟ گفت :مردم ارومیه در اوج داشته ها در تب مشکلات می­سوزند مقصر کیست؟

وی اظهار داشت: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر راه باید تمام کوشش خود را صرف تکمیل قطعه سوم آزادراه شهید کلانتری نماید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  یاد آور شد: کجاست دولت پاسخگو؟ کجاست دولت تدبیر وامید؟ آنجایی که باید درکنار مردم باشد. به جد معتقدم در یک عصر بی دولتی هستیم .


برچسب ها:

تاریخ: 1399/08/07 01:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 5072 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot