ARAZKHABAR.IR

دیدار وابسته بازرگانی سرکنسولگری جمهوری ترکیه با معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی


دیدار وابسته بازرگانی سرکنسولگری جمهوری ترکیه با معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی وابسته بازرگانی سرکنسولگری جمهوری ترکیه در ارومیه با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آرازخبر، بهنام شهدی در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، گفت: در روند توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری میان دو کشور،  آذربایجان غربی و استانهای مرزی ترکیه نقش ویژه و موثری دارند.

وی از راه اندازی بازاچه مرزی ساری سو در بهمن ماه امسال خبر داد و افزود: در راه اندازی این بازارچه که یکی از درخواست های کشور ترکیه نیز می باشد، سعی خواهد شد کالاهای اساسی و مورد نیاز دو کشور عرضه شود.

ارسین اوزدمیر وابسته بازرگانی سرکنسولگری جمهوری ترکیه در ارومیه نیز در این دیدار،  توسعه مناسبات تجاری استانهای مرزی ایران و ترکیه را در توسعه همه جانبه روابط دو کشور دوست و همسایه بسیار مهم دانست و گفت: تلاش می کنیم تا مسائل و مشکلات پیش روی تجار و بازرگانان دو کشور برای تسهیل در توسعه مناسبات تجاری برطرف شود.

در این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات موجود در حوزه های حمل و نقل، گمرک، پایانه های مرزی، تزانزیت محصولات کشاورزی ایران در ترکیه بحث و تبادل نظر شد.

خبر از ميعاد آقازاده


برچسب ها: تركيه استانداري

تاریخ: 1398/09/27 11:02 ق.ظ | دفعات بازدید: 3106 | چاپ