ARAZKHABAR.IR

ذخیره خون در آذربایجان غربی مطلوب است


ذخیره خون در آذربایجان غربی مطلوب است مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: با بیان اینکه خیره خون در استان مطلوب است گفت:بیشترین آمار اهدا کنندگان خون در استان مربوط به آقایان است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،مجتبی قهرمان رضاییه  با بیان اینکه بیشترین اهدا کنندگان خون در استان مابین ۲۰ تای ۵۰ ساله هستند گفت: استقبال آقایان به اهدای خون خیلی بیشتر از بانوان است.

وی با اشاره به اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی روز به روز درحال افزایش است، اظهار کرد: براین اساس ما باید هم کیفیت و هم کمیت فرآورده‌های خون را افزایش دهیم.

مدیرکل انتقال خون استان با اشاره به اینکه میزان استقبال بانوان برای اهدای خون در استان ۳ در صد است گفت: باورهای اشتباه،کم خونی و ترس از آمپول را میتوان از دلایل استقبال کم بانوان برای اهدای خون برشمرد.

وی افزود: در همین راستا رواج فرهنگ اهدای خون بین زنان نیاز به کمک همه دارد و باید نگرانی های زنان برای اهدای خون با آموزش‌های لازم برطرف گردد.

قهرمان رضائیه ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و تمایل شهروندان به اهدای خون در این ایام تمامی پایگاه های انتقال خون در سراسر استان از اپل محرم تا روز اربعین حسینی آماده دریافت خون از شهروندان هستند.

وی افزود: مراکز ثابت ارومیه و خوی در شمال آذربایجان غربی و نقده، مهاباد و میاندوآب در جنوب این استان به همراه چند مرکز سیار از مردم علاقه مند در ایام محرم خونگیری می کنند.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به نگهداری محدود خون و فرآورده های خونی گفت :همکاران انتقال خون در ایام محرم بر حسب نیاز روزانه اقدام به خونگیری از مراجعه کنندگان کرده و خونگیری از سایر مراجعین به صورت نوبت دهی صورت خواهد گرفت.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/09 08:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 11463 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot