ARAZKHABAR.IR

رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد حساسیت مردم برای مشارکت در انتخابات دارند


رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد حساسیت مردم برای مشارکت در انتخابات دارند آراز خبر- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با اشاره به امر مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری و نقش رسانه در ایجاد حساسیت در بین مردم برای شرکت در این واقعه مهم و انتخاب اصلح را با توجه به شرایط و نیازهای جامعه را مورد تاکید قرار داد.

 

آراز خبر- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با اشاره به امر مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری و نقش رسانه در ایجاد حساسیت در بین مردم برای شرکت در این واقعه مهم و انتخاب اصلح را با توجه به شرایط و نیازهای جامعه را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش  آراز خبر، ناصر عتباتی ظهر پنجشنبه در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در ارومیه  اظهر کرد :خبر نگاران ناظرین منصفی از طرف افکار عمومی هستند که باید امر مهم انصاف و عدالت را در نقدها مورد توجه قرار دهند و همه جانبه نگر باشند و سعی کنید نقاط قوت را خصوصاً زمانی که جامعه نیاز به روحیه حرکت، پویایی و امید آفرینی دارد را مد نظر قرار دهید.

وی  ضمن تاکید بر اهمیت روایت اول و حمایت دستگاه قضائی استان از اقدامات قانونمند، از اصحاب رسانه خواست در مقام نوشتن همه مبانی قانونی و اعتقادی را رعایت کنند و حرکت قانونمند، عادلانه و منصفانه را توأم با رعایت مسائل شرعی و اخلاقی را در دستور کار خود قرار دهند و به موازات کار اطلاع رسانی در حوزه آگاهی بخشی هم تلاش کنند.

اصحاب رسانه در جهت دهی به اقدامات مدیران نقش تاثیر گذاری دارند

رئیس شورای قضائی آذربایجان غربی گفت: اصحاب رسانه در ارتقای سطح دانش و آگاهی های جامعه و ایجاد حساسیت و حرکت و جهت دهی به اقدامات مدیران نقش بسیار پررنگ و تاثیز گذاری دارند.

ناصر عتباتی  اظهار کرد: عرصه رسانه و خبر عرصه خطیری است و امروز حکومت رکن چهارمی دارد که آن عرصه رسانه است و در نظام حاکمیتی ما جایگاه ویژه‌ای را برای امر اطلاع رسانی در حوزه چرخه اطلاعات و نظارت و پاسخگویی از کانال خبرنگاران را شاهد هستیم.

وی با اشاره به سازندگی نقدهای منصفانه گفت: نقدهای سازنده، راه گشا و توأم با انصاف می‌توانند با ارائه طریق در جهت اصلاح، تقویت و کاستن از نقاط ضعف به همه مجموعه‌ها کمک کنند.

افتتاح واحد صلح یاری خانه مطبوعات آذربایجان غربی

در حاشیه این مراسم واحد صلح یاری ویژه مطبوعات آذربایجان غربی توسط عتباتی رئیس کل دادگستری استان و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و اصحاب رسانه در محل خانه مطبوعات استان افتتاح شد.

عتباتی در آئین افتتاح این واحد صلح یاری با تبریک روز خبرنگار گفت: این واحد صلح یاری به همت دادگستری کل استان، شوراهای حل اختلاف، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان برای حل و فصل مسائل و مشکلات حوزه مطبوعات و حوزه اطلاع رسانی در بادی امر از طریق صلح و سازش و حل اختلاف به صورت مسالمت آمیز افتتاح شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: ابلاغ صلح یاران خانه مطبوعات استان صادر گردیده است که تقدیم خواهد شد تا این واحد صلح یاری به صورت رسمی کار خود را آغاز کند ولی امیدوارم انشاءا… شاهد هیچ‌گونه مشکلی در حوزه امر اطلاع رسانی و اقدامات خبرنگاران نباشیم و اگر مشکلی نیز پیش آمد با همت صلح یاران خانه مطبوعات با سازش ختم به خیر شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/19 04:49 ب.ظ | دفعات بازدید: 3168 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot