ARAZKHABAR.IR

رشد شاخص‌های مناطق کم‌برخوردار آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود


رشد شاخص‌های مناطق کم‌برخوردار آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح ابتکاری شنبه‌های محرومیت‌زدایی در حاشیه شهرهای استان به‌ویژه ارومیه گفت: رشد شاخص‌های مناطق کم‌برخوردار آذربایجان‌غربی در این قالب با جدیت دنبال می‌شود.

محمدصادق معتمدیان عصر روز شنبه در بازدید از منطقه «بادکی» شهر ارومیه که در قالب طرح شنبه‌های محرومیت‌زدایی برگزار شد، افزود: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار و تمرکز بر تکمیل زیرساخت‌ها در مناطق پرجمعیت حاشیه شهرهاست.

وی اضافه کرد: با وجود سکونت جمعیت ۱۶ هزار نفری در روستای بادکی، متاسفانه زیرساخت‌های مناسبی در این منطقه وجود ندارد.

رشد شاخص‌های مناطق کم‌برخوردار آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود

وی با اشاره به مشکلات جدی روستای بادکی در حوزه آب، برق و گاز اظهار کرد: به دنبال ارتقای سرانه پایین بخش‌هایی چون مراکز درمانی، بهداشتی، آموزشی، ورزشی، فضای سبز، کوچه و معابر در روستای بادکی بوده و مطالعات و تامین امکانات اولیه چون زمین در این خصوص انجام شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تهیه طرح جامع شهر ارومیه و تصویب آن در شورای عالی شهرسازی گفت: برخی از مشکلات روستای بادکی در قالب این طرح رفع خواهد شد اما در کوتاه‌مدت با همکاری دستگاه قضایی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی، پیگیر ارائه خدمات به مردم در حوزه‌هایی چون انشعابات آب، برق و گاز هستیم.

معتمدیان گفت: برای اولین بار در کشور، در پنج نقطه کم برخوردار آذربایجان‌غربی که اولین آن منطقه بادکی خواهد بود، ساخت مرکز ویژه جامع سلامت آغاز شده که شامل بخش‌های اورژانس، بهداشت و درمان خواهد بود.

وی افزود: امیدواریم این مرکز تا هفته دولت سال آینده زیرساخت‌های لازم فراهم شده و به بهره برداری برسد.

رشد شاخص‌های مناطق کم‌برخوردار آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود

وی با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف جهت رفع مشکلات‌ مناطق کم‌برخوردار آذربایجان ‌غربی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز، در اسرع وقت شاهد رفع بخشی از کمبودها و مشکلات در منطقه بادکی خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، طرح شنبه های محرومیت زدایی از حدود یک سال و نیم گذشته در ارومیه آغاز شده و در قالب آن، محلات لاله و سالار و همچنین کشتارگاه و بادکی ارومیه توسعه می یابد.

منطقه بادکی در بخش شمال غربی شهر ارومیه قرار دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/02 09:43 ب.ظ | دفعات بازدید: 2774 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot