ARAZKHABAR.IR

رشد 38 درصدی وصول مالیات در استان طی شش ماهه نخست امسال


رشد 38 درصدی وصول مالیات در استان طی شش ماهه نخست امسال مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از رشد 38 درصدی وصول مالیات در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش آرازخبر، حسن کوماسی اظهار داشت: طی شش ماه نخست سال جاری 530 میلیارد تومان مالیات و بیش از 100 میلیارد تومان عوارض در استان وصول شده که نسبت به 6 ماهه اول سال گذشته با رشد 38 درصدی وصول مالیات در آذربایجان غربی روبرو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی با همکاری، همراهی و هم افزایی دستگاه ها به صورت هماهنگ امکان پذیر است که با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور، مجموعه نظام به صورت یکپارچه در این راستا حرکت می کند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تصریح کرد: معوقات کارت های بازرگانی و تراکنش های بانکی پاشنه آشیل سازمان مالیاتی کشور بوده و ورود قوه قضائیه در این زمینه موجب دلگرمی است.

وی یادآور شد: رشد وصول مالیات در استان بدون فشار بر تولید، صنعت، بازار و تجارت است و با همکاری و مساعدت قوه قضاییه، دستگاه های نظارتی، نظامی و امنیتی و از طریق وصول معوقات کارت های بازرگانی، تراکنش های بانکی، فروش سکه شاهد رشد درآمدهای مالیاتی در استان هستیم.

کوماسی ادامه داد: از ابتدای سال جاری با دستور قضایی نسبت به بررسی 25 پرونده به ارزش بیش از 400 میلیارد تومان اقدام شده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی اعلام کرد: درآمد مالیاتی آذربایجان غربی در بودجه 98 بالغ بر1260 میلیارد تومان پیش بینی شده، این در حالی است که مطالبات معوقه مالیاتی با احتساب جریمه، به 5 هزار و 300 میلیارد تومان می رسد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/29 06:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 464 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot