ARAZKHABAR.IR

رفع مشکلات معیشتی مردم با جهت دهی توسعه منطقه به سوی صنعتی شدن


رفع مشکلات معیشتی مردم با جهت دهی توسعه منطقه به سوی صنعتی شدن رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: جهت دهی توسعه منطقه به سوی صنعتی شدن منجر به رفع بیکاری، ایجاد ارزش افزوده بسیار خوب و رفع مشکلات معیشتی مردم منطقه خواهد شد.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی در دومین نشست روسای سازمان صنعت، معدن وتجارت استان های شمال غرب در ارومیه اظهار داشت: نشست های منطقه ای در توسعه استان های منطقه بسیار موثر و تأثیر گذارخواهد بود و یکی از مزیت های منطقه شمال غرب کشور استقرار جغرافیایی و موقعیت استراتژیک این منطقه است.

وی ادامه داد: دسترسی به مرزهای زمینی و استقرار یک پنجم پایانه های مرزی کشور در استان آذربایجان غربی با وجود پایانه های بسیار مجهز مرزی در خدمت منطقه در راستای نیل به اهداف تعین شده برای پیشرفت منطقه می باشد.

بابایی اذعان داشت: جهت دهی توسعه منطقه به سوی صنعتی شدن منجر به رفع بیکاری، ایجاد ارزش افزوده بسیار خوب و رفع مشکلات معیشتی مردم منطقه خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: با توجه به موقعیت خوب منابع طبیعی، آب و خاک منطقه شمال غرب کشور و 4 استان مستقر در این منطقه مشکلی برای تولید محصولات غذایی کشور نداریم که با صنعتی کردن این موقعیت در تأمین نیازهای غذایی کشور بسیار موثر خواهیم بود.

وی افزود: از دیگر ظرفیت های موجود در استان آذربایجان غربی وجود مواد معدنی متنوع و فعالیت های معدنی است که باید به سهم موثر معادن در درآمد های کشور برسیم و لازمه آن ایجاد زیرساخت های مناسب، به روز، دانش بنیان و صادرات محوربودن صنایع فرآوری و پائین دستی در این حوزه است.

حبیب امین زاده رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان شرقی و دبیر نشست منطقه ای شمال غرب نيز در اين نشست اظهار داشت: در حوزه توسعه صادرات 20 درصد صادرات غیر نفتی کشور مختص شمال غرب کشور است که شامل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل می باشد است.

وی افزود: اختصاص یک درصدی از محل فروش معادن و فعالیت های صنایع معدنی که در اثر فعالیت آن هاخسارت هایی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی وارد شود با تشخیص شورای عالی معدن به مراکز استان ها نهایی شده و سرفصل هزینه کرد آن نیز مشخص شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/04 03:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 487 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot