رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: ۱۱۷ روستای درگیر با مشکل کیفی شناسایی که مشکل ۵۳ روستا مرتفع و برای رفع مشکل روستاهای باقیمانده یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش آرازخبر، علیرضا رضوی با ارائه گزارش از روند آبرسانی به روستاهای استان اظهار داشت: از دو هزار و۸۳۸ روستای استان، یک هزارو ۹۲۶ روستا با جمعیتی بالغ بر ۹۷۵ هزارنفر تحت پوشش مستقیم شرکت آب وفاضلاب روستایی قرار دارند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال از منابع مختلف، برای اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای استان به تصویب رسیده بود که ۶۵ درصد آن تخصیص یافت.

رضوی اعلام کرد: در راستای توجه دولت و شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور به کیفیت خدمات آبرسانی، ۱۱۷ روستای درگیر با مشکل کیفی شناسایی که مشکل ۵۳ روستا مرتفع و برای رفع مشکل روستاهای باقیمانده یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی در خصوص وضعیت روستاهای شهرستان سلماس نیز خاطرنشان کرد: از ۱۵۱ روستای این شهرستان، ۱۳۱ روستا با ۹۳ هزارو ۷۰۰ نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار هستند.

رضوی افزود: از ۱۷۵ پروژه در دست اجرا در سال گذشته در استان ، ۱۱ پروژه در قالب ۵۷ روستا با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار متعلق به شهرستان سلماس بود.

وی در پایان ابراز داشت: برای تامین آب شرب ۶۱ روستای پایین دست سد زولا که تحت پوشش بوده و از نظر کیفی با مشکل مواجه هستند، ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا آب مورد نیاز آن از محل خط انتقال آب شرب سلماس تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *