ARAZKHABAR.IR

روند مراودات تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق رو به رشد است


روند مراودات تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق رو به رشد است آراز خبر-معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه مراودات تجاری ایران با اقلیم کردستان عراق رو به رشداست، گفت: امسال این روند رو به رشد به صورت جهشی افزایش می یابد.

آراز خبر-معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه مراودات تجاری ایران با اقلیم کردستان عراق رو به رشداست، گفت: امسال این روند رو به رشد به صورت جهشی افزایش می یابد.

 مهدی صفری صبح پنجشنبه در نخستین نشست استانداران استان‌های مرزی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه با تاکید بر رفع برخی مشکلات در مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر ادامه داد: ارتباطات اقتصادی ایران با اقلیم سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت که امیدواریم با حل مشکلات، این رقم به ۱۰۰ درصد افزایش برسد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در یکسال گذشته میزبان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در حوزه گردشگری سلامت بود که نشان دهنده ظرفیت بالای گردشگرپذیری این حوزه است.

صفری اضافه کرد: در بخش دانشگاهی هم ۱۲ هزار دانشجوی خارجی در حال حاضر در ایران تحصیل می‌کنند که فقط هفت هزار نفر از آنان از هند است و بیشتر در حوزه پزشکی تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم اولویت اولش همکاری با کشورهای همسایه است، اظهار کرد: سال گذشته در وزارت خارجه، اولین سمینار همسایگان به همت دولت سیزدهم در راستای توسعه همکاری‌های کشورهای همسایه برگزار شد.

معاون دیپلماسی خارجی وزارت امور خارجه اظهار کرد: ایران در بخش پزشکی و تجهیزات پزشکی و داروها در سطح بسیار بالایی است و در این راستا در سفر رئیس جمهور به اندونزی، دستگاه عمل جراحی از راه دور ساخت ایران به این کشور اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه مراودات تجاری ایران با اقلیم کردستان عراق روند رو به رشد داشته است، یادآور شد: امیدواریم با رفع مشکلات، این روند رو به رشد به صورت جهشی افزایش یابد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/11 09:31 ق.ظ | دفعات بازدید: 3300 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot