ARAZKHABAR.IR

زیرساخت های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در آذربایجان غربی آماده است


زیرساخت های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در آذربایجان غربی آماده است مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: زیرساخت های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در استان آماده است.

به گزارش آرازخبر، قاسم جلیلی نژاد در دیدار با امام جمعه سلماس ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اراتباطی استان اظهار کرد: اولویت ما رسیدگی و رفع مشکلات ارتباطی مردم در مناطق محروم و روستایی و رساندن خدمات دولت در بستر زیر ساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور است.

وی افزود: علی رغم اینکه وظیفه اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین زیرساخت های ارتباطی است، اما وزارت و به تبع آن اداره کل ICTدر استان با برگزاری جشنواره کودک آنلاین و مسابقه تولید محتوای معنوی در فضای مجازی به این بخش نیز ورود داشته است.

وی به آمار شش درصدی تولید محتوا های مذهبی در کافه بازار اشاره کرد و گفت: اگر دستگاه های متولی تولید محتوا اعم از صدا و سیما ،فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه ها مرتبط به این فضا ورود فعالانه نداشته باشند و یک عزم همه جانبه برای تولید محتوای ایرانی اسلامی صورت نپذیرد،همچنان شاهد حضور 80 درصدی محتواهای خارجی در این فضا و تبعات مخرب آن خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی امام جمعه شهرستان سلماس ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته در حوزه ارتباطات گفت: امروز فرهنگ سازی برای نحوه استفاده از فضای مجازی حرف اول را می زند و باید به این حوزه توجه ویژه ای صورت پذیرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/04 09:06 ق.ظ | دفعات بازدید: 370 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot