ARAZKHABAR.IR

سالن‌های سینما در کشور به یک‌هزار باب افزایش می‌یابد


سالن‌های سینما در کشور به یک‌هزار باب افزایش می‌یابد آراز خبر-معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه دولت مردمی سیزدهم درحوزه زیرساخت‌های فرهنگی از موفق ترین دولت ها بوده است، گفت: با تدابیر اندیشیده شده، تعداد سالن های این بخش به یک‌هزار باب می رسد.

 محمد خزایی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: در ۴۰ سال اخیر، ۵۷۰ سالن سینما در کشور به بهره‌برداری رسیده که با افزایش این تعداد، کل سالن ها به ۸۰۳ مورد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در نظر داریم با توسعه زیرساختی و توجه ویژه به این بخش، تا پایان دولت سیزدهم تعداد سالن های سینما را در کشور حدود ۲۰۰ مورد دیگر افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروز سینما در بوکان افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: با افتتاح این سالن، کل سینماهای افتتاحی در دولت سیزدهم به ۲۳۴ مورد خواهد رسید.

رییس سازمان سینمایی کشور ادامه داد: تا پایان امسال نیز ۸۲ سالن به همت بخش خصوصی در ۴۰ منطقه محروم کشور فعال خواهد شد.

خزاعی گفت: تصمیم گرفته شده در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت سالن سینما راه اندازی شود.

وی به موضوع مسکن سینماگران نیز اشاره کرد و افزود: دراین خصوص وام های ارزان قیمت در اختیار این قشر قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در حوزه تولید محتوا سه کار با موضوع محرّم، چهارکار با موضوع دفاع مقدس در خصوص شهیدان کاظمی، شیرودی، هاشمی و زین الدین و ۶ تولید نیز با موضوع مقاومت در خصوص سوریه و غزه به انجام رسیده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آذربایجان غربی استانی غنی است و می توان با همراهی بخش خصوصی اقدامات بسیار موثری در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری سینما انجام داد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/24 02:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 1883 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot