ARAZKHABAR.IR

سرعت زیاد و رعایت‌نشدن فاصله طولی عامل مهم بروز تصادفات نوروزی است


سرعت زیاد و رعایت‌نشدن فاصله طولی عامل مهم بروز تصادفات نوروزی است آراز خبر-رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: سرعت زیاد و رعایت نشدن فاصله طولی از جمله عوامل مهم بروز تصادفات به ویژه سوانح رانندگی در ایام نوروز است ولی باید توجه داشت که با سرعت زیاد فقط جان سرنشینان خودرو به خطر می افتد و در رسیدن به مقصد تفاوت چندانی با سرعت مطمئنه ندارد.

سرهنگ رضا پناهی مقدم روز سه شنبه  در گفت و گو با آراز خبرافزود: بسیاری از حوادث رانندگی بر اثر سرعت زیاد و عدم رعایت فاصله مناسب روی می‌دهند در حالی که در یک فاصله ۱۰۰ کیلومتری راننده ای که با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می کند، تنها ۹ دقیقه زودتر از راننده ای که با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت رانندگی می کند به مقصد می رسد.

وی اضافه کرد: رعایت سرعت مطمئن می تواند ضامن سلامتی مسافران در جاده ها باشد و این مهمترین مزیت رعایت قوانین و مقررات است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، با توجه به وضعیت جوی ناپایدار در استان در ایام تعطیلات نوروزی به ویژه نوروز امسال، شهروندان قبل از سفر با شماره تلفن ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و از وضعیت جوی راه ها مطلع شوند ضمن اینکه تمامی ماموران و پاسگاه های پلیس راه در جاده ها و محورهای اصلی و فرعی استان آماده خدمت رسانی هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی می توانند به آنها مراجعه کنند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی با تاکید بر استفاده همه سرنشینان از کمربند ایمنی اظهار کرد: کمربند ایمنی وسیله ای است که کارآمدی آن در کاهش ضایعات انسانی و جراحات ناشی از حوادث رانندگی به اثبات رسیده و بستن آن، یک کار تفننی و تشریفاتی نیست بلکه یک نیاز جدی برای حفظ جان شما و سرنشینان خودرو است.

سرهنگ پناهی مقدم گفت: اگر به هر علت در جاده به ویژه در بزرگراه‌ها ناچار به توقف شدید وسیله نقلیه خود را از سطح سواره رو خارج کنید و با قراردادن علائم ایمنی مانند مثلث شب رنگ رانندگان دیگر را مطلع کنید، در چنین شرایطی پس از پیاده شدن از خودرو به صورت ناگهانی وارد جاده نشوید.

وی از رانندگان خواست تا با احتیاط بیشتر رانندگی کرده و استفاده از سرعت مطمئنه را در دستور کار خود قرار دهند تا بدون هیچ گونه حادثه ای به مقصد های خود برسند و نوروزی خوش را در خاطره ها ثبت کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/29 12:43 ب.ظ | دفعات بازدید: 2494 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot