ARAZKHABAR.IR

سقوط بهمن در پیرانشهر یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت


سقوط بهمن در پیرانشهر یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت آراز خبر- مسئول مرکز فوریت‌هایی پزشکی ۱۱۵ پیرانشهر گفت: سقوط بهمن در دامنه کوهستان قندیل این شهرستان، یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

 ابراهیم عزیزنژاد در این زمینه اظهارکرد: این افراد در قالب یک تیم هفت نفری به دامنه کوهستان قندیل و در منطقه مشهور به «شیخ عایشه» رفته بودند که توده‌های برف از منطقه بالادست آنان به سمت پایین سرازیر شده بود.

وی اضافه کرد: در روزهای پایانی هفته جاری با توجه به افزایش ناگهانی دمای هوا، توده‌های برف ذوب شده و بر اثر کوچک‌ترین ارتعاش صدا و یا تیراندازی به سمت پایین حرکت می‌کنند.

مسئول مرکز فوریت‌هایی پزشکی ۱۱۵ پیرانشهر گفت: در این عملیات علاوه بر فوریت‌های پزشکی، تیم‌هایی از امداد و نجات هلال احمر، نیروهای سپاه و مردم محلی نیز حضور داشتند و سرانجام پس از چندین ساعت تلاش توانستند افراد مدفون شده در زیر برف را پیدا کنند.

وی اضافه کرد: یکی از این افراد بر اثر شدت فشار و برخورد برف جان خود را از دست داده بود و یک نفر دیگر نیز از ناحیه نخاع مصدوم شده بود.

عزیز نژاد گفت: برای انتقال این مصدوم درخواست بالگرد هم شد اما با توجه به شدت وزش باد در این منطقه امکان انتقال هوایی مصدوم مقدور نبود و مصدوم را از طریق زمین به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی از کوهنوردان و گردشگران خواست در این فصل که احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی وجود دارد، از حرکت در دامنه‌های برفگیر خودداری کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/31 10:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 1935 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot