مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی سوداگری را دلیل اصلی افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز عنوان کرد و گفت: علی رغم اینکه امسال ۱.۵ میلیون راس دام بیشتر از سال گذشته دراستان وجود دارد ولی سوداگری موجب افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز شده است.

به گزارش آرازخبر، کامیار داهیم در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه قبل از انقلاب تنهادو دامپزشک دراستان حضور داشتند، اظهار داشت: درحال حاضر نزدیک به٣ هزار دامپزشک متخصص باانجام ۶٠نوع فعالیت دامپزشکی درسراسر استان مشغول به فعالیت هستند که نشان از میزان دسترسی ٩٠ درصدی مردم به خدمات دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با اعلام اینکه سالانه ۲.۵ میلیون راس تجارت دام در آذربایجان غربی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: سالانه ١٠٠هزار تن واردات، ترانزیت و صادرات محصولات دامی از مرزهای استان انجام می شود.

داهیم ادامه داد: در سال یک میلیون تن محصولات دامی در استان تولید می شود که از این میزان ۷۰ درصد محصولات تولیدی در استان مصرف می شود و ۳۰ درصد صادرات صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی استان سالانه٢٠ میلیارد تومان برای سلامت دام های استان هزینه می کند، ابراز کرد: ۵۵‌ درصد این هزینه ها از جمله واکسیناسیون دام و طیور،‌سموم و خدمات دامپزشکی که بالای ١١میلیارد تومان هزینه است بصورت یارانه ای و رایگان در اختیار مردم استان قرار می گیرد.

داهیم با بیان اینکه در حال حاضر ۷ میلیون واحد دامی در استان مستقر بوده که در سال برای این تعداد دام ۲۱ میلیون نوبت واکسن صورت می گیرد، گفت: ۱۷ آزمایشگاه دامپزشکی در استان فعالیت دارد و سالانه ۵۰ هزار نمونه آزمایشگاهی اخذ می شود.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از استقرار ناظرین شرعی و کارشناسان دامپزشکی در همه کشتارگاه های استان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶ کشتارگاه به صورت سنتی و بدون پروانه بهداشتی در استان فعالیت می کنند و در این راستا سامان دهی و تجمیع کشتارگاه ها مدنظر قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ۲۷ میدان عرضه دام در استان فعالیت دارد که ضروری است میادین عرضه و کشتارگاه های دام سامان دهی و بازسازی و یا به بخش خصوصی واگذار شود، افزود: اگر سامان دهی و اصلاح  مراکز عرضه دام صورت نگیرد همانند یک بمب بیولوژیک عمل خواهد کرد.

داهیم به جایگاه دامپزشکی در بحث امنیت غذایی اشاره کرد و یادآور شد: کنترل سلامت فرآورده های دامی و امنیت غذایی باید با دقت انجام شود و در این راستا باید زیرساخت های لازم فراهم شود و برای کنترل واحدهای عرضه و کشتارگاه های غیر قانونی استان با مشکل کمبود نیروی انسانی و اعتباری مواجه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *