ARAZKHABAR.IR

سیستم صادرات هوایی محصولات در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی می‌شود


سیستم صادرات هوایی محصولات در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی می‌شود آراز خبر- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، از پیگیری راه‌اندازی سیستم صادرات کالا و محصولات در آذربایجان‌غربی خبر داد.

آراز خبر- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، از پیگیری راه‌اندازی سیستم صادرات کالا و محصولات در آذربایجان‌غربی خبر داد.

به گزارش آراز خبر، قاسم کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتاق بازرگانی ارومیه به عنوان نماینده بخش خصوصی آذربایجان‌غربی، در صدد راه‌اندازی سیستم صادرات هوایی(کارگو) جهت ارسال سریع محصول به بازارهای هدف است.

وی افزود: مقصد اصلی در این سیستم، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، شانگهای و بریکس است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تولید محصولات تابستانه و نیاز بازارهای اوراسیا به ویژه روسیه و نیز اهمیت ارزآوری برای کشور، در راستای تاکید استاندار آذربایجان‌غربی مبنی بر راه‌اندازی و فعالسازی کارگو هوایی، برنامه‌ریزی لازم را برای ارسال کالا از طریق هوایی آغاز کرده‌ایم.

وی، با اشاره به اینکه توسعه بازارهای صادراتی به کشورهای حوزه اتحادیه‌های اقتصادی اوراسیا، شانگهای و بریکس از جمله اهداف اتاق ارومیه در دور دهم است، ابراز داشت: باتوجه به وجود 3 فرودگاه بین‌المللی در آذربایجان‌غربی، ظرفیت‌های کشاورزی استان و رفع نیازهای داخلی و کشورهای همسایه و اتحادیه‌های اقتصادی نوظهور، با راه‌اندازی پرواز کارگو پل هوایی بین آذربایجان‌غربی و سایر مناطق ایجاد می‌شود.

کریمی تصریح کرد: صادرکنندگان محصولات صادراتی آذربایجان‌غربی می‌توانند برای اعلام ظرفیت‌های خود با اتاق بازرگانی ارومیه ارتباط برقرار کنند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/24 02:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 3113 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot