ARAZKHABAR.IR

شناسنامه تنها مدرک هویتی انتخابات امسال نیست


شناسنامه تنها مدرک هویتی انتخابات امسال نیست آراز خبر- رییس ستاد انتخابات کشور گفت: امسال برای شرکت در انتخابات ۱۱ اسفند صرفا شناسنامه مدرک هویتی برای رای دادن نیست و پنج سند هویتی برای افراد واجد شرایط رای تعیین شده است.

محمدتقی شاهچراغی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد انتخابات آذربایجان غربی در ارومیه اظهار کرد: با توجه به فرایند جدید انتخابات، شخص واجد شرایط می تواند فقط یک بار با ارائه‌ یکی از پنج مدارک هویتی خود شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه و پایان خدمت در رای گیری شرکت کند و این مدارک هویتی از طریق دستگاه احراز هویت مستقر در شعب اخذ رای تایید و ثبت می‌شود.

وی اضافه کرد: برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۲ نظیر سال‌های پیش صرفا داشتن شناسنامه ملاک نیست بنابراین هر کسی با داشتن یکی از مدارک پنج گانه می‌تواند حضور خود را ثبت و رای خود را به صندوق ها بیندازد.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه تمامی مسائل نرم افزاری و سخت افزاری انتخابات مورد بررسی و صحت سنجی قرار می‌گیرد، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اصلی در این دوره از انتخابات، موضوع فناوری ارتباطات و زیرساخت‌ها است تا دور افتاده‌ترین روستاها نیز در این انتخابات الکترونیکی بتوانند به راحتی در محل زندگی خود رای را ثبت کنند که زیرساخت های لازم در حال تکمیل است.

شاهچراغی افزود: از ماه ها پیش دوره های آموزشی متعددی برای مدیران و عوامل اجرایی شعب اخذ رای برگزار شده است که این آموزش ها در درسطح عموم مردم و سطح عوامل اجرایی همچنان ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف ما تسهیل در روند اخذ رای از مردم است و به این منظور اقدامات نوآورانه و برنامه ریزی های متعددی صورت گرفته و ما معتقد هستیم که اجرای خوب انتخابات در همه ابعاد ازجمله مشارکت مردم اثر گذار است.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به قدرت رسانه ها در انتخابات افزود: مطبوعات و رسانه‌های محلی در تبیین ابعاد مختلف انتخابات همراه مردم باشند و با اطلاع رسانی مناسب درصدد ثبت حضور مردم در ۱۱ اسفند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/03 01:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 2930 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot