ARAZKHABAR.IR

صدور حکم اعدام برای ۲ برادر اشنویه ای کذب است


صدور حکم اعدام برای ۲ برادر اشنویه ای  کذب است رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: خبر منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند با موضوع صدور حکم اعدام برای ۲ برادر اشنویه ای کذب بوده و صحت ندارد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: خبر منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند با موضوع کشته شدن یکی از قضات سابق دادگاه انقلاب ارومیه و صدور حکم اعدام برای ۲ برادر دستگیر شده در اغتشاشات شهر اشنویه کذب بوده و صحت ندارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: جریان رسانه‌ای معاند از ابتدای بروز اغتشاشات در کشور همواره راهبرد‌های متفاوتی را برای انتشار اخبار کذب به کار برده است؛ این شیوه‌ها که در مقاطع زمانی مختلف متفاوت شده و نوع جدیدی از دروغ را منتشر می‌کنند حتی تا صدور احکام قطعی قضایی از سوی جریان‌های ضد انقلاب پیش رفته‌اند.

ناصر عتباتی با اشاره به خبرسازی جدید ضد انقلاب در رابطه با ۲ برادر متهم اغتشاشات در اشنویه گفت: پرونده فرهاد و فرزاد طه‌زاده اهل اشنویه هنوز در مرحله بازپرسی است و تاکنون حکمی برای آنان صادر نشده است.

عتباتی ادامه داد: در روز‌های اخیر اسامی مختلفی در فضای مجازی منتشر و ادعا می‌شود که این افراد به در معرض اعدام هستند این در حالی است که این اخبار صحت نداشته و صرفا جهت جوسازی و بازی رسانه‌ای رسانه‌های ضد انقلاب است.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه خبرسازی‌های دروغ این رسانه‌ها به جایی رسیده که بازه زمانی انتشار اخبار دروغ دیگر نیز برای آن‌ها اهمیت ندارد، یادآور شد:هدف آن‌ها صرفا ایجاد فضاسازی علیه ایران بوده و از کارکرد رسانه کاملا خارج شده‌اند.

یه گفته وی، سایت های تجزیه‌طلب که در خبرسازی و انتشار اخبار دروغ سرآمد هستند، روزهای گذشته مدعی شده اند برای ۲ برادر به نام‌های فرهاد و فرزاد طه زاده در شهرستان اشنویه استان آذربایجان غربی حکم اعدام صادر شده است، این سایت ها مدعی شد ه اند این ۲ برادر «در خطر اعدام قریب الوقوع» هستند.

وی اضافه کرد: بی بی سی فارسی نیز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرده بود حکم اعدام فرهاد و فرزاد طه زاده صبح چهارشنبه ۲۳ آذر ماه اجرا خواهد شد.

دروغی که از توییت نماینده پارلمان اروپا سر درآورد

دروغ چنان شاخدار بود که هاکان دمیر نماینده پارلمان آلمان نیز در توییتر نوشت: من کفالت برادران فرزاد و فرهاد طه زاده را بر عهده می‌گیرم. آن‌ها قرار است فردا (چهارشنبه 23 آذر) اعدام شوند، آن‌ها سه‌شنبه هفته پیش محکوم شدند.

عتباتی نیز در این مورد اظهار کرد: هاکان دمیر نماینده پارلمان آلمان از سفیر ایران خواسته این اعدام‌ها را متوقف کند!.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در رابطه با جزییات پرونده فرهاد و فرزاد طه زاده اظهار کرد: ادعای رسانه‌های معاند مبنی بر صدور حکم اعدام برای این ۲ برادر صحت ندارد و این خبر کذب است.

وی تاکید کرد: در شهرستان اشنویه هیچ حکم اعدامی برای فردی در رابطه با اغتشاشات اخیر صادر نشده و فرهاد و فرزاد طه‌زاده در جریان اغتشاشات اخیر در شهرستان اشنویه دستگیر شده و پرونده آنان در مرحله بازپرسی قرار دارد و هنوز دادگاهی برای این افراد تشکیل نشده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/24 06:01 ق.ظ | دفعات بازدید: 5007 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot