ARAZKHABAR.IR

صنعت پرسود پرورش شتر مرغ در استان نیازمند حمایت نهادها و مردم است


صنعت پرسود پرورش شتر مرغ در استان نیازمند حمایت نهادها و مردم است رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: صنعت پرسود پرورش شتر مرغ در استان نیازمند حمایت نهادها و مردم است.

به گزارش آرازخبر، رسول جلیلی اظهار داشت: به علت عدم فرهنگ سازی موثر برای مصرف عمومی گوشت شترمرغ و نبود صنایع جنبی متاسفانه واحدهای پرورش شترمرغ استان  توسعه کافی نیافته اند.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۲ مزرعه شترمرغ در شهرستان های خوی به ظرفیت اسمی 25قطعه مولد و شهرستان شاهین دژ با ظرفیت 1000 قطعه پرواری وجود دارد که در این واحد نیز فعلا به جای شترمرغ پرواری، شترمرغ مولد پرورش داده می شود، افزود: هم اکنون 100شترمرغ مولد در ۲ واحد مذکور پرورش داده می شود.
رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص تعداد افراد شاغل در این واحدها نیز خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت پایین نگهداری پرنده در واحدها  در هریک از این واحد ها تعداد سه نفر در این حوزه مشغول به کار و فعالیت هستند.
جلیلی تصریح کرد: سازمان با صدور مجوزهای لازم توسعه این صنعت را در دستور کار خود قرار داده و با توزیع نهاده و تخصیص اعتبارات سرمایه در گردش سعی در حمایت از واحدهای فعال استان دارد.
وی ادامه داد: پرورش شتر مرغ مزیت های فراوانی نسبت به سایر حیوانات پرورشی  دارد از جمله مقاومت در برابر بیماری ها و راندمان بالای تولید و به لحاظ اقتصادی و ایجاد اشتغال فرصت های سرمایه گذاری یک صنعت پرسود است، بنابراین برای ایجاد اشتغال نیازمند توسعه این صنعت در استان هستیم.تاریخ: 1398/10/29 11:34 ق.ظ | دفعات بازدید: 6530 | چاپ