به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه  ارومیه ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزای سید و سالار شهیدان، اظهار داشت: شناخت اهداف امام حسین (ع) باید مورد توجه قرار گیرد و آئین‌های عزاداری باید فرصتی برای شناخت اهداف قیام حسین و ویژگی‌های اهل بیت (ع) و یاران با وفای امام حسین (ع) باشد و این وظیفه بر عهده فعالان هیئت‌های مذهبی است تا در این فرصت به بازشناسی عمومی فرهنگ عاشورا در بین توده‌های مردم اهتمام کنند.

وی احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه را از اهداف قیام اباعبدالله عنوان و تصریح کرد: آن حضرت قیام کرد تا در جامعه غفلت زده اصلاحات انجام شود و اصلاح مد نظر امام حسین (ع) فقط با احیا دوباره فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر ممکن بود.

امام جمعه ارومیه ضمن توصیه مردم و مسئولان به درک عملی و اهمیت این فریضه خاطرنشان کرد: لازم است همگان امربه‌معروف و نهی از منکر را وظیفه خود بدانند  و در هر پست و مقام یا موقعیتی هستند به درستی در پی اصلاح امور با احیا این فریضه فراموش شده بپردازند.

حجت الاسلام قریشی بر اهمیت شناخت جامع از این فریضه تاکید کرد و متذکر شد: امروز بیش از هر زمانی لازم است ظرفیت‌های عمومی ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بازشناسی شود تا به درستی از همه ظرفیت‌ها برای بهبود حرکت جامعه اسلامی به سمت پیشرفت و توسعه و کسب رضای خدا بهره برد.

وی اهمیت عزاداری همراه با علم و بصیرت و آگاهی را مورد توجه قرار داد و با درخواست از هیئت‌های مذهبی آذربایجان غربی مبنی بر رعایت حقوق عمومی همه شهروندان، م داد: لازم است هیئت‌های عزاداری مراقبت کنند که در زمان مشخص و مرسوم اقدام به عزاداری کنند تا فردی اذیت نشده و حقوق سایرین تضییع نشود و در این میان در مراسمهای تاسوعا و عاشورا نیز باید با شکوه هر چه تمام برگزار شود تا پیام جهانی مورد انتظار را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی یادآور شد: رزمندگان اسلام و نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی به تأسی از قیام حسینی همیشه در پی نمایش اقتدار و عظمت قدرت کشور در دفاع از مقدسات و کیان نظام اسلامی هستند و صلابت آنان اجازه نخواهد داد هیچ گزندی به کشور برسد.

خطیب جمعه ارومیه تصریح کرد: عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنیا را مبهوت عظمت و اقتدار خود کرد و نشان داد فرزندان این خاک دنباله رو راه امام علی (ع) و تحت فرمان داهیانه مقام معظم رهبری هستند.
وی اضافه کرد: دنیا بداند فرزندان این خاک با قدرت و صلابت پای آرمانهای این انقلاب ایستاده اند و به کسی اجازه تجاوز به مملکتشان را نمی دهند و با کوچکترین تجاوز برخورد قاطع می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *