ARAZKHABAR.IR

ضعف در پدافند غیرعامل راه تهاجم فرهنگی را برای دشمن باز کرده است


ضعف در پدافند غیرعامل راه تهاجم فرهنگی را برای دشمن باز کرده است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: ضعف ما در پدافند غیرعامل فرهنگی راه « آفند» یا تهاجم فرهنگی را برای دشمن باز کرده و باعث می‌شود باورها و ارزش‌هایمان غارت شود.

به‌ گزارش آرازخبر، حجت الاسلام ناصر خدایاری در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌غربی که در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد، با بیان اینکه تهاجم فرهنگی آغازشده، اظهار کرد: تهاجم فرهنگی بسیار هزینه‌بر بوده و زمینه ایجاد تهاجم اجتماعی را در جامعه فراهم می‌کند.

وی افزود: در مقابل تهاجم فرهنگی باید دفاع کرد و نهاد دین و خانواده را در این راستا تقویت نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه خانواده‌های ما در معرض آسیب هستند، بیان کرد: برای انجام کارهای فرهنگی باید متولیان فرهنگی با روش روز در این راستا تبلیغ کنند که یکی از این موارد فعالیت در فضای‌ مجازی است.
  ایشان تاکید کرد: اگر امروزه برخی از روحانیان از عدم حضور جوانان و مردم در مساجد ناراضی هستند باید برای جذب جوانان و ارتباط با آنها وارد فضای مجازی شده و حتی منبر خود را در همین فضا برپا ‌کنند.

حجت الاسلام خدایاری در این جلسه با بیان اینکه بارها اصطلاحاتی چون شبیه‌خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، تهاجم فرهنگی و قتل‌عام فرهنگی را از زبان مقام معظم رهبری شنیده‌ایم گفت: وقتی از ناتوی فرهنگی در جامعه صحبت می‌شود این صحبت بیانگر ابعاد بزرگ تهاجم فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: ضعف ما در پدافند غیرعامل فرهنگی راه « آفند» یا تهاجم فرهنگی را برای دشمن باز کرده و باعث می‌شود باورها و ارزش‌هایمان غارت شود.

وی بیان کرد: دشمن وقتی به کشوری حمله می‌کند در نخستین گام مراکز استرتژیک را نشانه می‌گیرد بنابراین در تهاجم فرهنگی نیز دشمن ارکان اصلی فرهنگ یک جامعه مانند خانواده را هدف قرار می‌دهد تا موجب تزلزل بنیان خانواده شود، چنانکه امروزه بخش بزرگی از وقت اعضای خانواده‌ها در فضای مجازی می‌گذرد و حتی فرصتی برای صحبت کردن باهم ندارند.

حجت‌الاسلام خدایاری در پایان سخنان خود گفت: برای موفقیت در برابر جنگ نرم و تهاجم فرهنگی که امروزه جامعه را فراگرفته همیشه دفاع جوابگو نبوده، بلکه گاهی تهاجمی عمل‌کردن در این راستا نیز موثر بوده و نقاط ضعف‌ها را شناسایی و این مشکلات را رفع کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/24 02:09 ب.ظ | دفعات بازدید: 1153 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot