ARAZKHABAR.IR

طرح بیمه اجباری دام عشایر در آذربایجان‌ غربی اجرا می‌شود        


طرح بیمه اجباری دام عشایر در آذربایجان‌ غربی اجرا می‌شود         سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح بیمه دام عشایر گفت: اجرای این طرح اجباری است و عشایر استان باید نسبت به بیمه دام‌های خود اقدام کنند.

به گزارش آرازخبر، علی بهادری اظهار داشت:  در کنار اجرای طرح بیمه اجباری دام‌ها، طرح پلاک‌کوبی نیز جهت هویت‌ بخشیدن به دام عشایر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها در شهرستان‌ها با هماهنگی و همکاری فرمانداری‌ها و توسط شرکت‌های تعاونی عشایر استان اجرا می‌شود، گفت: در سال زراعی گذشته حدود ۴۰ هزار راس دام عشایر استان  تحت خدمات صندوق بیمه  عشایری قرار گرفتند.

بهادری با اشاره به خدمات ارائه شده به عشایر آذربایجان‌غربی اعلام کرد: عشایر این استان دارای ۱۰ شرکت تعاونی، یک اتحادیه و ۲۵ صندوق خرد زنان روستایی است که طی یک‌سال گذشته، ١٩ میلیون لیتر سوخت، ۲۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی و هشت هزار تن آرد در بین آنها توزیع شده‌است.

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: در سال‌جاری ۲۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای عشایر، ۴۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال برای تشکل‌ها، ۷۱۰ میلیون ریال برای حفظ و یا توسعه گیاهان دارویی و چهار میلیارد ریال برای صندوق‌های خرد زنان عشایر تسهیلات به متقاضیان به تصویب رسیده که بیش از ۷۰ درصد این میزان برای دریافت به بانک‌ کشاورزی معرفی شده‌است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۰ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ریال در زمینه‌های مختلف برای عشایر استان هزینه شده‌است، افزود: امسال از ردیف‌های استانی ۳۲ میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال و از ردیف‌های ملی ۵۴ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال اعتبار برای استان مصوب شده است.

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی در ادامه با بیان اینکه ۲۵ درصد محصولات دامی آذربایجان‌غربی توسط ۲ میلیون واحد دامی عشایر تولید می‌شود خاطرنشان کرد: عشایر استان سالانه ۵۰ هزار تن شیر، ۱۵ هزار تن گوشت، سه هزار تن پشم و ۹۵۰ تن عسل، ۶۶ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم محصولات زراعی و ۸۲ هزار تن علوفه تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.


برچسب ها: عشایر بیمه

تاریخ: 1398/09/12 12:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 3951 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot