ARAZKHABAR.IR

ظرفیت بخش خصوصی در جمع آوری پسماند ارومیه استفاده می‌شود


ظرفیت بخش خصوصی در جمع آوری پسماند ارومیه استفاده می‌شود آراز خبر-رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: نباید از ظرفیت بخش خصوصی غافل شد و باید در مدیریت پسماند از این ظرفیت بهره‌مند شد که در این خصوص برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

 نقی کریمی روز پنج‌شنبه در جلسه سازمان عمران و بازآفرینی شهری ارومیه با تاکید بر لزوم برون سپاری برخی از خدمات در مدیریت شهری اظهار کرد: توجه به برون سپاری بخشی از فعالیت‌ها و خدمات مدیریت شهری می‌تواند در زمینه کاری و صرفه جویی در هزینه‌ها موثر و مفید واقع شود.

وی ادامه داد: جمع آوری زباله، تفکیک زباله از مبدا و راه اندازی کارخانه کمپوست زباله را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد تا مدیریت مفیدتری در ادامه کار داشت.

وی با اشاره به آغاز فصل بارش در آذربایجان غربی و شهر ارومیه اضافه کرد: امروز با توجه به فرا رسیدن فصل بارش پاییزی، شهرداری ارومیه باید در جهت رفع موانع، مشکلات، تجهیز و تعمیرات و حتی خرید ماشین آلات سنگین خود اقدام کند.

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به فعالیت‌های شهرداری‌های مناطق افزود: نباید فعالیت‌های عمرانی شهرستان ارومیه بر روی یک سازمان متمرکز شود بنابراین شهرداری‌های مناطق در همراهی سازمان عمران می‌توانند جهت رفع موانع و مشکلات عمرانی مناطق از جمله لکه گیری، زیرسازی و آسفالت معابر شهری حرکت کنند.

کریمی گفتد: سازمان عمران شهرداری ارومیه باید با توجه به پتانسیل بالایی که دارد، از پروژه‌های خرد خارج و به پروژه‌های کلان شهری ورود پیدا کند چرا که این ظرفیت در معاونت عمرانی و سازمان عمران وجود دارد.

وی با بیان اینکه نباید فعالیت‌های عمرانی بر روی یک سازمان متمرکز شود افزود: راهکارهای لازم برای اصلاح ساختار سازمانی در جهت رفع مشکلات ماشین آلات سنگین شهرداری ارائه و عملیاتی شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/06 01:50 ب.ظ | دفعات بازدید: 2078 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot