ARAZKHABAR.IR

ظرفیت بسته‌بندی محصولات کشاورزی در آذربایجان‌غربی ۱۵ برابر شد


ظرفیت بسته‌بندی محصولات کشاورزی در آذربایجان‌غربی ۱۵ برابر شد آراز خبر- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ظرفیت سورت و بسته بندی استان در بخش محصولات کشاورزی با افزایش ۱۵ برابری در دولت سیزدهم مواجه بوده و تعداد این واحدها با افزایش چشمگیر به ۵۴ واحد با ۳۲۰ هزار تن ظرفیت رسیده است.

خسرو شهبازی افزود: در سال های قبل بسیاری از کشورهای هدف صادرات محصولات استان را خریداری و دوباره بسته بندی و سورت کرده و با برند خود به فروش می رساندند، اما هم اکنون با رفع این چالش صادرات محصولات استان مطلوب شده و افزایش قیمت در محصولات صادراتی محقق شده است.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی می شود تا مجوزهای صادراتی که در آینده اعطا می شود از طریق واحدهای سورت و بسته بندی باشد تا بتوان با کیفیت بیشتری به کشورهای هدف صادر کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: سعی می شود محصولی که به بازار عرضه می کنیم با کیفیت بوده و نوع محصولات مطابق با استانداردها و نیازهای کشورهای هدف صادراتی باشد.

شهبازی بیان کرد: ضایعات محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی هم اکنون با کاهش چشمگیری مواجه شده است و محصولات ضایعاتی به عنوان محصولاتی که قابلیت صادراتی در دنیا دارند، تبدیل می شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر موارد ذکر شده پسماندها، تفاله های گوجه فرنگی و سیب به صورت خوراک دام و فراوری شده مصرف می شود.

وی گفت: تعداد واحدهایی که مشغول فرآوری محصولات هستند، در زمینه تولید آبمیوه و کنستانتره انگور ۱۲ واحد، سرکه ۱۴، شیره انگور پنج واحد است و تعداد واحدهای فرآوری کشمش هم ۱۸ واحد است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه استان رتبه اول سردخانه های کشور را به تعداد ۴۷۱ واحد و ۱.۲ میلیون تن ظرفیت داراست، افزود: در صنایع تبدیلی تکمیلی هم اکنون رتبه دوم کشور را داریم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/02 01:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 2848 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot