ARAZKHABAR.IR

عزاداری‌ محرم امسال باعظمت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود


عزاداری‌ محرم امسال باعظمت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه گفت: عزاداری ماه محرم تیری بر دشمنان بوده و ایستادگی در برابر ظلم است و دشمنان در تلاش هستند تا این روند را کم رنگ جلوه دهند که برای مقابله با این تلاش دشمن باید آیین‌های امسال باعظمت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اینکه اگر محرم نبود، اسلام هم نبود، اظهار کرد: عزاداری ماه محرم راهی برای زنده نگهداشتن یاد و نام امام حسین (ع) و ادامه دادن راه و هدف سیدالشهدا (ع) و عمل به این اهداف است.

وی با اشاره به آغاز دهه امر به معروف و نهی از منکر افزود: در واقعه محور قیام امام حسین‌ (ع) برپاداشتن امر به معروف و نهی از منکر بوده و همه مردم در هر مقام و مسوولیتی باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و این فریضه الهی تنها به قشری خاص یا رفتاری خاص منحصر نباشد. 

وی تاکید کرد: مساله امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین بوده و باید مورد توجه قرار گیرد زیرا دشمنان قصد دارند این فریضه الهی را  از جامعه حذف کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم ارتقای جایگاه نمازجمعه در جامعه گفت: باید تلاش شود تا جایگاه نمازجمعه حفظ شود و مسوولان و مدیران شهری برای هرچه بهتر برگزار شدن این آیین عبادی سیاسی برنامه و نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/08 05:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 2303 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot