ARAZKHABAR.IR

عضویت در پیمان شانگهای دستاورد بزرگی برای ایران است


عضویت در پیمان شانگهای دستاورد بزرگی برای ایران است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی عضویت ایران درسازمان همکاری شانگهای را یک ظرفیت بزرگ برای کشور از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و خارج کردن دلار از مبادلات اقتصادی دانست.

آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی عضویت ایران درسازمان همکاری شانگهای را یک ظرفیت بزرگ برای کشور از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و خارج کردن دلار از مبادلات اقتصادی دانست.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های را یک دستاورد بزرگ دانست و اظهار کرد: ۴۰ درصد از جمعیت دنیا در این گروه عضویت دارند و این عضویت یک ظرفیت بزرگ برای کشور از لحاظ مباحث اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و خارج کردن دلار از مبادلات اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش است ایران را به یک کشور منزوی تبدیل کند، تصریح کرد: با عنایت خداوند، رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و اتخاذ برنامه‌های خوب توسط دولت مردمی، کشور روز به روز قدرتمندتر شده و سیطره‌اش بر دنیا در حال گسترش است.

حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: مردم ایران سختی‌ها را تحمل کرده اما از مسیر خارج نشدند و با عنایت خداوند هر روز شاهد بالا رفتن جایگاه کشور در دنیا و افزایش تعاملات سیاسی و تجاری هستیم.

امام جمعه ارومیه ضمن تبریک عید غدیر خم و تاکید بر الگوگیری از سیره و شخصیت امام علی (ع) در زندگی، یاد آور شد: تلاش‌های خوب و متعددی توسط مردم، نهادها و دستگاه‌های متولی برای عرض ارادت به امیرالمؤمنین در شهرهای استان انجام شده که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به ۱۶ تیرماه و روز مالیات یاد آور شد: در دنیا اولین درآمد دولت‌ها از مالیات است، در ایران نیز دومین درآمد دولت از مالیات است، بنابراین باید تلاش شود مالیات را به درستی پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: در کنار پرداخت درست مالیات باید قوانین اخذ مالیات مطابق فرهنگ ایرانی اسلامی باشد و کپی شده قوانین غرب نباشد همچنین در بحث خوداظهاری مالیاتی نیز باید به اعتمادسازی توجه شود و مأموران مالیاتی برخورد سالم با مؤدیان مالیاتی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه در هر زمینه‌ای باید صرفه‌جویی و از اسراف پرهیز کرد، گفت: باتوجه به کمبود بارش‌ها در کشور، صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی ضروری است.

همچنین پیش از خطبه‌های نماز جمعه مراسم عمامه گذاری و قرائت قسم نامه ۲۷ نفر از طلاب جوان حوزه علمیه ارومیه برگزار شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/16 02:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 2943 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot