ARAZKHABAR.IR

علت ۷۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف آذربایجان غربی، عامل انسانی است


علت ۷۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف آذربایجان غربی، عامل انسانی است آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: علت ۷۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف، عوامل انسانی بوده و فرهنگ‌سازی برای رانندگی ایمن راهکار دستیابی به رانندگی ایمن است.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: علت ۷۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف، عوامل انسانی بوده و فرهنگ‌سازی برای رانندگی ایمن راهکار دستیابی به رانندگی ایمن است.

 محمد صادق معتمدیان روز شنبه در جلسه شورای راهبردی تصادفات آذربایجان غربی افزود: طبق آمار منتشره ۵۸۴ نفر امسال در تصادفات درون و برون شهری در استان فوت شدند که بیانگر نیاز به برنامه‌ریزی سریع برای کاهش این آمار است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه راهکارهای عملیاتی برای کاهش تصادفات لازم است اظهار کرد: در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان باید این موضوع در اسرع وقت بررسی شده و تمامی ظرفیتهای اطلاع رسانی در این زمینه به کار گرفته شود.

معتمدیان ادامه داد: تولید محتوای فرهنگی حاوی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ایمن توسط پلیس و شهرداری موضوعی است که باید در این زمینه مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: فوتی های ناشی از این حوادث در استان رقم بالایی است که تبعات جبران ناپذیری بر خانواده ها و به تبع آن در جامعه دارد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در زمینه فرهنگ سازی برای رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی خلا بسیاری در استان وجود دارد ادامه داد: نیازمند سرمایه گذاری سریع و اثر گذار در این راستا هستیم.

معتمدیان اظهار کرد: از نظر دوربین‌های نظارتی نیز استان از وضعیت خوبی برخوردار نیست و لازم است در بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبار ویژه ای برای این منظور در شهرستان ارومیه در نظر گرفته شود چرا که هوشمند سازی و ارتقای سطح نظارت‌های موجود نقش بازدارندگی بالایی در کاهش تصادفات خواهد داشت.

وی با تاکید بر برنامه های کوتاه مدت در استان برای تکمیل زیرساخت‌ها در زمینه کاهش تصادفات گفت: لازم است دستگاه‌های مختلف در زمینه ترافیک شهر ارومیه نیز اقدامات و تدابیر لازم را بکار بندند تا شهروندان در این زمینه با چالشی مواجه نشوند.

معتمدیان اظهار کرد: ایجاد انضباط شهری لازمه آسایش شهروندان است و مردم با مشاهده روان سازی ترافیک با مسوولان همراهی خواهند کرد.

علت ۷۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف آذربایجان غربی، عامل انسانی است

چهار درصد تصادفات کشور در آذربایجان غربی به وقوع پیوسته است

فرمانده ناحیه انتظامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: چهار درصد راه‌های کل کشور و چهار درصد تصادفات کل کشور هم متعلق به این استان است.

سردار رحیم جهانبخش افزود: امسال ۲۱ درصد افزایش تردد نسبت به سال قبل در استان ثبت شده در حالیکه همزمان با این اتفاق یک درصد کاهش تصادفات نیز رقم خورده است.

وی بیان کرد: عملکرد مجموعه فعالان در حوزه تصادفات قابلیت دفاع دارد و نسبت به سوانحی که در سطح کشور اتفاق افتاده نیز وضعیت مطلوبی داریم.

فرمانده ناحیه انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی در میزان تلفات ناشی از تصادفات در استان اضافه کرد: تعداد کشته های ناشی از تصادفات در استان با نرخ مجموعه راه‌های موجود مطابقت دارد.

سردار جهانبخش گفت: در درون شهرها شیب افزایش تلفات تصادفات نسبت به پارسال افزایش یافته است که علت آن افزایش ۴۰ درصدی در زمینه ترددها است.

وی اظهار کرد: توسعه های جاده ای در آذربایجان غربی مقارن با توسعه ایمنی جاده ها نیست و از سوی دیگر نیز ۴۹ درصد افزایش اعمال قانون داشتیم و بیش از این توان توسعه ماموریت‌ها برای ما فراهم نیست.

سردار جهانبخش افزود: امسال۹۱ درصد افزایش اعزام به دادگاه و ۴۶ درصد افزایش توقیف خودرو در استان ثبت شده است ولی اقدامات انجام شده برای وضعیت موجود کافی نیست.

افزایش ۴۳ درصدی فوتی های ناشی از تصادفات درون شهری در آذربایجان غربی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: در تصادفات جرحی در استان شاهد رشد چهار درصدی هستیم، در خسارتی شاهد ۱۰ درصد کاهش، در تصادفات فوتی مطابق گزارش پزشکی قانونی ۳۳ نفر افزایش نسبت به سال قبل وجود دارد که ۴۳ درصد رشد در فوتی‌های تصادف درون شهری در این زمینه رخ داده است.

سرهنگ حجت مشتاق بیان کرد: در بخش تصادفات برون شهری هم در مجموع شاهد ۱۰ درصد رشد، تصادفات جرحی هشت درصد کاهش، هستیم و ۱۳ درصد افزایش فوتی ثبت شده که ۵۵ نفر نسبت به سال گذشته بیشتر است.

وی اضافه کرد: این استان در رتبه چهارم کشوری در افزایش فوتی های ناشی از تصادفات قرار دارد و از نظر تصادفات فوتی ارومیه، خوی و مهاباد پیشتاز هستند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی اظهار کرد: بیش از نصف فوتی های ناشی از تصادف استان در شهرستان ارومیه هستند که نیازمند یک برنامه ریزی اساسی برای کاهش سرعت در این شهرستان هستیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/30 08:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 2703 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot