ARAZKHABAR.IR

فاز اول طرح آبرسانی به شهر خوی در دست اجراست


فاز اول طرح آبرسانی به شهر خوی در دست اجراست آراز خبر- معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از اجرای طرح آبرسانی به خوی خبرداد و گفت: این پروژه شامل دو مخزن ۱۰ هزار و ۵هزار مترمکعبی و ۶.۸ کیلومتر خط انتقال بین مخازن است.

مصطفی دیبایی در این زمینه با اشاره به اینکه تأمین آب شرب سالم از مهم‌ترین رسالت‌های این شرکت است، اظهار کرد: در همین راستا مطالعات طرح آبرسانی به شهر خوی شامل ۵۵۰۰۰ متر مکعب مخازن ذخیره آب و در حدود ۷۵ کیلومتر خط انتقال لوله و ۳ باب ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه خانه به ظرفیت ۳۵ میلیون مترمکعب در سال به اتمام رسیده‌است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به شرایط حال حاضر به دلیل کمبود اعتبارات، این طرح به صورت اولویت و فازبندی شده، اجرا می‌شود.

وی افزود: فاز اول طرح آبرسانی به شهر خوی شامل دو مخزن ۱۰ هزار و ۵ هزار مترمکعبی به همراه ۶/۸ کیلومتر خط انتقال بین مخازن است که در حال اجراست.

معاون طرح وتوسعه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط فاز اول پروژه با پیشرفت فیزیکی ۳۹ درصد در دست اجرا بوده و در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری می‌شود.

دیبایی تصریح کرد: با اجرای کامل طرح آبرسانی به خوی، سالانه ۳۵ میلیون مترمکعب آب شرب این شهر از سد آق‌چای تأمین خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/15 09:19 ق.ظ | دفعات بازدید: 3280 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot