ARAZKHABAR.IR

فعالیت ۷۶۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در آذربایجان‌غربی


فعالیت ۷۶۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در آذربایجان‌غربی آراز خبر-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۷۶۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان فعالیت دارند.

خسرو شهبازی  افزود: در حال حاضر ۷۶۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی درسطح استان فعالیت دارند که مقدار ۲۴۰۰هزار تن مواد خام کشاورزی را در سال فرآوری و ارزش افزوده ایجاد می کنند. 

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: از سال ۱۴۰۰تاکنون ۵۴ واحد با ظرفیت ۳۳۰هزار تن به تعداد واحدهای سورت و بسته بندی استان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: از ۷۶۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی تعداد ۴۷۱ واحد آن، سردخانه هستند و آذربایجان غربی از این لحاظ رتبه اول کشور را دارد.

شهبازی با اشاره به اینکه ظرفیت سردخانه های استان یک میلیون و ۲۸۰‌هزار تن است، یادآور شد: در حال حاضر در ۱۰‌شهرستان استان که میوه‌جات عمده در آنها تولید می کنند سردخانه در حال ساخت است که با تکمیل احداث آنها در سال آینده در حدود ۳۰هزار تن به ظرفیت سردخانه های استان اضافه  خواهدشد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: با افزایش سردخانه ها و واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی، شاهد افزایش صدور مجوزهای صادراتی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و کاهش هزینه ها خواهیم بود و در ضمن  سود آوری افزایش می یابد.

وی ادامه داد: افزایش واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی و به روز شدن آنها، تضمین کننده توسعه و صادرات پایدار در استان است و در همین راستا دولت با سرمایه گذاران در این بخش همکاری های خوبی دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/08 07:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 2341 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot