ARAZKHABAR.IR

فعالیت 158 خانه محیط زیست در آذربایجان‌غربی


فعالیت 158 خانه محیط زیست در آذربایجان‌غربی آراز خبر- رییس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: ۱۵۸ خانه محیط زیست در استان فعالیت دارد که با هدف توسعه مشارکتی برای پایداری محیط زیست طراحی و به اجرا در آمده‌است.

کوروش پورزند  در گفتگویی روز چهارشنبه  افزود: این خانه ها از سال گذشته در شهرستان های ارومیه، مهاباد، نقده، چالدران و دانشگاه ارومیه و همچنین مراکز خدمات کشاورزی دهستان های استان شروع به کار کرده‌است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، علاقمندان به محیط زیست از تمامی اقشار جامعه در دهیاری ها و فرهنگ سراها به‌ویژه در فرهنگسراهای شهرداری‌ها مشغول فعالیت های زیست محیطی در استان هستند.

رییس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ادامه داد: این خانه ها به علت تازه تاسیس بودن در حال جذب تسهیل‌گر و نیز آموزش این افراد هستند و اعتبار مورد نیاز با توجه به محل فعالیت و استقرار آنها از سوی دستگاه‌های دولتی تامین می‌شود.

پورزند اظهار کرد: در موضوعات چالشی موجود در مناطق مختلف استان، این افراد به صورت بومی و محلی با احصای مسائل برای رفع مشکل و جذب همراهی نهادهای دیگر مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه مدیران اجرایی خانه های محیط زیست، از شهروندان فعال هستند و توسط روسای ادارات محیط زیست شهرستان ها معرفی می‌شوند، گفت: هر خانه توسط مرکز حمایتی مدیریت مالی می‌شود و تسهیلگران نقش مهمی ایفا می‌کنند.

رییس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: هم‌افزایی و هم فکری در راستای محقق شدن نقش مشارکتی مردم مطابق آنچه که در اصل پنجاهم قانون اساسی آمده‌، مهمترین موضوعی است که از اجرای این طرح پیگیری می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/03 11:08 ق.ظ | دفعات بازدید: 2018 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot