ARAZKHABAR.IR

لزوم جمع آوری نخاله‌های انباشته شده در ورودی شهر ارومیه


لزوم جمع آوری نخاله‌های انباشته شده در ورودی شهر ارومیه آراز خبر-  رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: نخاله‌هایی که در ورودی‌ها و اطراف شهر ارومیه انباشت شده‌اند، جمع آوری شود.

مرتضی منافی بعد از ظهر روز دوشنبه در جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر ارومیه گفت: نخاله‌های ساختمانی موجود در ورودی‌ها و اطراف شهر و رها شده در معابر شهری در جهت جلوگیری از هرگونه حادثه و نیز شناسایی مناطق و ساختمان‌های خطرساز در فصل بارش از سوی شهرداری و معاونت خدمات شهری و مدیریت بحران شناسایی و انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه لایروبی رودخانه شهرچایی ارومیه سال‌هاست که توسط شهرداری انجام می‌گیرد، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و آغاز بارش‌های الهی، شهرداری باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از هرگونه حوادث و خطرات احتمالی در معابر شهری انجام دهد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر ارومیه در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: امروز شهرداری ارومیه با کمبود دستگاه‌ها و تجهیزات بروز جهت مقابله با فصل سرما روبرو است لذا باید در راستای تجهیز و نوسازی ماشین آلات عملیاتی و با تکنولوژی روز اقدامات اساسی انجام دهد.

منافی در ادامه سخنانش افزود: متاسفانه نمک پاشی معابر شهری در فصل سرما نه تنها موجب آلایندگی های محیط زیستی می‌شود بلکه به آب‌های زیر زمینی و نیز از بین رفتن درختان و آسفالت خیابان‌ها آسیب می‌رساند لذا تدابیر لازم را برای استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا برای برف روبی باید انجام داد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: امروز با توجه به استفاده از نمک در پاکسازی خیابان‌ها در زمان بارندگی به فضای سبز آسیب می‌رسد که برای جلوگیری از این نوع مشکلات استفاده از راه حل‌های جایگزین لازم و ضروری است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه گفت: عملیات سم پاشی و هرس شاخه های زاید درختان در سطح شهر در جهت جلوگیری از هرگونه حوادث ناگوار در فصل بارش از سوی معاونت خدمات شهری و سازمان مربوطه انجام شود.

وی اظهار کرد: ایجاد و نگهداری فضاهای فرهنگی، آموزشی و گسترش و نیز توسعه و نگهداری فضای سبز شهری از رسالت‌های مدیریت شهری است که بیش ازپیش باید توجه شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/13 05:22 ب.ظ | دفعات بازدید: 2971 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot