مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : مبارزه با علف های هرز در مزارع غلات استان از مرز ۱۶۶ هزارهکتار گذشت.

به گزارش آرازخبر، جعفر وحدت به اقدامات در حوزه مبارزه با علف های هرز در مزارع غلات استان اشاره کرد و اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح ۱۶۶ هزار و ۱۸۱هکتاراز مزارع گندم و جو استان مبارزه شیمیایی با علف های هرز صورت گرفته است .

وی ادامه داد: از این مقدارسطح مبارزه ۱۵۸ هزار و ۳۱۶ هکتار در مزارع گندم و۷ هزار و ۸۶۵ هکتاردر مزارع جو انجام گرفته است و این در حالی است که مبارزه شیمیایی همچنان در مناطق سردسیری ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از کاهش میزان خسارت آفت سن غلات بعنوان مهمترین آفت در مزارع گندم و جو در کشور و استان، تا کنون در سطح۱۶ هزار و ۸۳۷هکتار مبارزه با سن مادری در استان انجام شده و به محض رسیدن به نروم برابر بازدید های صحرایی کارشناسان ، مبارزه با پوره سن نیز آغاز خواهد شد .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ابراز داشت: با توجه به بارندگی های مناسب در فصل بهار،  احتمال شیوع انواع بیماریها در مزارع غلات دور از انتظار نیست،  لذا از زارعین استان درخوست داریم به محض مشاهده علایم اولیه آلودگی با مشورت کارشناسآن حفظ نباتات  و کلینیک های گیاه پزشکی اقدام به مبارزه شیمیایی با افات کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *