ARAZKHABAR.IR

متخلفان چهار هزار مترمربع از تالاب کانی‌برازان مهاباد را تخریب کردند


متخلفان چهار هزار مترمربع از تالاب کانی‌برازان مهاباد را تخریب کردند آراز خبر- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: متخلفان چهار هزار مترمربع از تالاب بین المللی کانی‌برازان این شهرستان را تخریب کردند.

آراز خبر- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: متخلفان چهار هزار مترمربع از تالاب بین المللی کانی‌برازان این شهرستان را تخریب کردند.

فاروق سلیمانی  افزود: این متخلفان به صورت شبانه حدود چهارهزار مترمربع از عرصه تالاب بین المللی کانی‌برازان را تخریب کرده بودند که با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این تالاب عملیات تخریب متوقف شد.

وی اضافه کرد: این متخلفان که از تاریکی شب برای تخریب استفاده کرده بودند، شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: هر گونه دخل و تصرف در تالاب ها و مناطق حفاظت شده برابر قانون ممنوع است و با متخلفان برخوردهای قانونی صورت می گیرد.

وی با اشاره به زادآوری صدها قطعه پرنده در تالاب کانی برازان ادامه داد: صدها قطعه پرنده آبزی و کنار آبزی بومی و مهاجر در تالاب بین‌المللی «کانی‌برازان» این شهرستان زادآوری کردند و جوجه‌های بسیاری از پرندگان این تالاب از جمله خوتکا و چنگرها سر از تخم بیرون آورده‌اند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/02/26 07:13 ق.ظ | دفعات بازدید: 2914 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot